«گردشگری هویت مدار» در قشم پیاده سازی شد

معاون فرهنگی، اجتماعی و گردشگری سازمان منطقه آزاد قشم از پیاده سازی موفق ایده گردشگری هویت مدار، براساس هویت بصری و فرهنگی در جزیره تمدنی قشم و تدوین نقشه توسعه روستاهای این جزیره خبر داد.

«گردشگری هویت مدار» در قشم پیاده سازی شد
صفحه اقتصاد -

ادریس راموز در جلسه بیست و هشتمین نشست معاونان فرهنگی، اجتماعی و گردشگری سازمان های مناطق آزاد کشور و هفتمین نشست ستاد هماهنگی خدمات سفر 1403، اظهار کرد: جزیره قشم به عنوان بزرگترین جزیره مسکونی غیرمستقل جهان از نظر ارتباطات سیاسی، اقتصادی و جغرافیای انسانی دارای ظرفیت ها و اهمیت بسیار بالایی است.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد قشم، وی ادامه داد: لایحه های تمدنی متعددی در بیش از 60 روستا و 6 شهر جزیره قشم وجود دارد که در کنار تفاوت ها، دارای شباهت ها و یکپارچگی فرهنگی هستند.

معاون فرهنگی، اجتماعی و گردشگری سازمان منطقه آزاد قشم تصریح کرد: الگوی توسعه در اکثر کشورهای جهان براساس فرهنگ و ظرفیت های فرهنگی است و قشم از این نظر دارای جاذبه های طبیعی و مزیت های فراوانی است.

راموز با اشاره به وجود سنت های فرهنگی متعدد در جزیره قشم، افزود: دانش بومی و توانمندی های مختلفی نزد جامعه محلی جزیره قشم وجود دارد و با برنامه ریزی صورت گرفته جهت احیا و برندسازی این موضوعات اقدامات خوبی آغاز شده است.

وی خاطرنشان کرد: ایده گردشگری هویت مدار براساس هویت بصری و فرهنگی در جزیره تمدنی قشم به خوبی پیاده سازی شده و نقشه توسعه روستاهای جزیره مبتنی بر توانمندی ها، دانش بومی و ظرفیت های جامعه محلی نیز در حال تدوین است.

معاون فرهنگی، اجتماعی و گردشگری سازمان منطقه آزاد قشم با اشاره به برگزاری موفق رویداد قشم بوم و جشنواره ملی آب و آوا در جزیره قشم، گفت: از ماه ها قبل با برگزاری رویدادهای مختلف و معرفی ظرفیت روستاهای جزیره، پیش بینی های لازم جهت توزیع گردشگر در سطح جزیره با هدف جلوگیری از انباشت و تجمع گردشگران در قشم صورت گرفته است.

راموز در پایان تایید کرد: تمامی دستگاه ها و ارگان هایی که عضو ستاد اجرایی خدمات سفر هستند با ایجاد هماهنگی و هم افزایی، باید مطابق قانون، وظایف خود را به خوبی انجام دهند.

بنابر این گزارش، بیست و هشتمین نشست معاونان فرهنگی، اجتماعی و گردشگری سازمان های مناطق آزاد کشور و هفتمین نشست ستاد هماهنگی خدمات سفر 1403 با حضور مصطفی فاطمی، مدیرکل گردشگری داخلی وزارت میراث فرهنگی، غلامرضا خلیلی نیا، معاون فرهنگی، اجتماعی و گردشگری دبیرخانه شورایعالی مناطق آزاد کشور، محمد فرزاد میرزایی، مدیر گردشگری و میراث فرهنگی دبیرخانه شورایعالی مناطق آزاد، ادریس راموز، معاون فرهنگی، اجتماعی و گردشگری سازمان منطقه آزاد قشم، محمد محسنی، مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی هرمزگان و جمعی از معاونان و مدیران مناطق آزاد کشور و اعضای ستاد اجرایی خدمات سفر استان هرمزگان برگزار شد.

آیا این خبر مفید بود؟

نتیجه بر اساس رای موافق و رای مخالف

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید :

نظر شما

اخبار مرتبط سایر رسانه‌ها
    اخبار از پلیکان
    اخبار روز سایر رسانه ها
      اخبار از پلیکان