فال ابجد فردا یکشنبه ۶ اسفند ۱۴۰۲

در این مطلب از پایگاه خبری صفحه اقتصاد فال ابجد فردا یکشنبه ۶ اسفند ۱۴۰۲ برای دوستداران و طرفداران فال و طالع بینی قرار داده ایم.

فال ابجد فردا یکشنبه ۶ اسفند ۱۴۰۲
صفحه اقتصاد -

فال حروف ابجد یکی از فال‌های پرطرفدار و بسیار قدیمی است که افراد بسیاری به پیشگویی‌ها و طالع‌های این فال اعتقاد دارند. 

فـال ابجد روزانه متولدین فروردین

هیچ‌گاه وقت خود را صرف انتقام‌گیری نکن. بلکه مانند باران باش و به همه محبت کن. بهتر است بدی مردم را به خداوند بسپاری که دست او بالاترین دست‌هاست.

فـال ابجد روزانه متولدین اردیبهشت

دست به کار مهمی زده‌ای. صلاح نیست آن را رها سازی. تردید و دودلی را از دل بیرون کن و مصمم و پرتوان و استوار گام بردار که خداوند یار و یاورت است.

فـال ابجد روزانه متولدین خرداد

سعی کن بر مرکب احساس سوار نشوی و از اسب پرتلاش عقل بهره بگیری و با نیروی خرد و با سرعت عمل به پیش برانی و از هیچ چیز هراس نداشته باشی. فعلا زمان خوشگذرانی نیست بلکه هنگام تدبیر و اندیشه است.

فـال ابجد روزانه متولدین تیر

اگر چه زندگی نسبتا مرفه داری ولی با بلندپروازی‌ها و چشم و همچشمی‌ها دیگران می‌خواهند تو را غرق کنند. پس مواظب باش. قلب پاک و روح لطیف و صفای درونی و مهربانی تو چنان اقبالی برایت رقم خواهد زد که همه را حیران خواهی کرد.

فـال ابجد روزانه متولدین مرداد

ستاره بخت و اقبالت در آسمان زندگی‌ات به زودی طلوع می‌کند پس با خدای عالمیان راز و نیاز کن و از او کمک بخواه. فرزندان شایسته و همسری بسیار مهربان در طالع داری.

فـال ابجد روزانه متولدین شهریور

تغییراتی کلی را شاهد خواهی بود که خودت از آن سود خواهی برد و خانواده‌ات خوشحال خواهند شد پس زندگی شیرین خود را با لجبازی خراب نکن و پذیرای تغییر باش. 

فـال ابجد روزانه متولدین مهر

راز دل خود را با یکی از دوستانت در میان بگذار و همه چیز را در خودت نریز زیرا در درازمدت افسرده خواهی شد. از همین امروز فکرهایت را به عمل درآور. دست به فعالیت خوبی زده‌ای به شرط آن‌که ادامه بدهی و بین راه خسته نشوی. این استمرار موجب می‌شود که گرفتاری‌هایت از بین برود.

فـال ابجد روزانه متولدین آبان

زیاد به فکر همراه و شریک نباش و از سرزنش دیگران هم هراسی به دل راه نده. زیرا با دقت و اندیشه و سرعت عمل و توکل بر خدا کارت انجام خواهد شد و خداوند تو را یاری می‌کند.

فـال ابجد روزانه متولدین آذر

به دوستان بیشتر توجه کن و به پدر و مادر خود نیز لطف داشته باش. به زودی مژده‌ای دریافت می‌کنی. مدت زمان زیادی منتظر این خبر خوب بوده‌ای. دیگر زمانش فرا رسیده است.

فـال ابجد روزانه متولدین دی

به زودی با شخصی ملاقات می‌کنی که او مسایل مهمی با تو در میان می‌گذارد. زندگی خود را دوست بدار و آن را دستخوش امیال و هوس‌های زودگذر دنیا نساز. از دیگران حمایت ‌کن تا آنها به راه راست و زندگی سالم برگردند. 

فـال ابجد روزانه متولدین بهمن

به چیزی دلبستگی پیدا کرده‌ای که ناپایدار است. باید بدانی که جمال و زیبایی و ثروت و مقام را دوام و بقایی نیست. بلکه اینها فقط وسیله هستند پس اگر می‌خواهی موفق شوی راه بهتری انتخاب کن.

فـال ابجد روزانه متولدین اسفند

این نیت نیاز به تفکر و مقدمات دارد. از صمیم قلب میل داری گره از کارهای مردم بگشایی. به همین جهت است که خداوند تاکنون تو را تنها نگذاشته و در همه احوال به تو و خانواده‌ات کمک کرده است. پس با سرعت، پشتکار، دقت و علاقه تلاش کن که موفقیت در چند قدمی‌ات است و خانواده‌ات به زودی بسیار خوشحال می‌شود.

فال ابجد

حروف ابجد چیست؟

حروف ابجد در واقع یک شیوه برای مرتب سازی حروف عربی است. در این شیوه که بر پای اولیه خط فنیقی شکل گرفته به هر کدام از حروف یک ارزش عددی داده می‌شود. در واقع اعداد ۱ تا ۱۰۰۰ بین ۲۸ حرف عربی تقسیم شده است.

در جدول زیر ترتیب حروف «الف، ب، ج، د، ه، و، ز، ح، ط، ی، ک، ل، م، ن، س، ع، ف، ص، ق، ر، ش، ت، ث، خ، ذ، ض، ظ، غ» و ارزش عددی هر کدام آمده است.

جدول حروف ابجد

حرف  ارزش حرف ارزش حرف ارزش
ا ۱ ی ۱۰ ق ۱۰۰
ب ۲ ک ۲۰ ر ۲۰۰
ج ۳ ل ۳۰ ش ۳۰۰
د ۴ م ۴۰ ت ۴۰۰
ه ۵ ن ۵۰ ث ۵۰۰
و ۶ س ۶۰ خ ۶۰۰
ز ۷ ع ۷۰ ذ ۷۰۰
ح ۸ ف ۸۰ ض ۸۰۰
ط ۹ ص ۹۰ ظ ۹۰۰

 

 

 

 

 

 

 

 

غ ۱۰۰۰

از حروف ابجد برای متناظر کردن اعداد و واژه‌ها نیز استفاده می‌شود. برای این کار عدد متناظر با هر یک از حروف واژه مورد نظر را از جدول حروف ابجد در آورده و سپس اعداد را با هم جمع می‌زنیم. برای مثال ابجد اسم علی ۱۱۰ می‌شود به این ترتیب که ع. برابر با ۷۰، ل. برابر با ۳۰ و‌ ی برابر با ۱۰ است و مجموع این اعداد ۱۱۰ می‌شود. در فارسی به این معادل سازی حساب جمل بر وزن گسل گفته می‌شود.

برای اینکه بتوان حروف ابجد را آسانتر به خاطر سپرد هر چندتا حرف پیاپی به شکل واژه در آمده و تلفظ می‌شوند. این واژه‌ها عبارت‌اند از: «اَبْجَدْ – هَوَّزْ – حُطّی – کَلَمَنْ – سَعْفَصْ – قَرَشَتْ – ثَخَّذْ – ضَظِغْ»

در مورد حروف فارسی که الفبای ابجد آنها را ندارد یعنی “پ”، “چ”، “ژ”، و “گ”، عدد ابجد آنها برابر با حرف مشابه آن ها در عربی در نظر گرفته شود؛ پ= ب، چ = ج، ژ= ز، و گ= ک. در برخی منابع برای محاسبه ابجد اسامی که در آنها این حروف فارسی به کار برده شده است، به جای در نظر گرفتن عدد حروف عربی مشابه، ارزش عددی آنها را برابر صفر محسوب می کنند. در منابعی نیز به “گ” ارزش دوهزار، به “چ” ارزش سه هزار، به “پ” ارزش چهارهزار و به “ژ” ارزش پنج هزار داده اند.

گاه در کلماتی، یک حرف مشد است که در خواندن دو حرف و در نوشتن یک حرف است مانند کلمه محمّد که حرف م در آن مشدد است. بنابراین عدد محمد؛ ٩٢ است ، نه ١٣٢ ! 

آیا این خبر مفید بود؟

نتیجه بر اساس رای موافق و رای مخالف

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید :

نظر شما

اخبار مرتبط سایر رسانه‌ها
    اخبار از پلیکان
    اخبار روز سایر رسانه ها
      اخبار از پلیکان