نفت و انرژی

مدیرعامل شرکت پتروشیمی آپادانا:
سهم 190 میلیون یورویی سازندگان داخلی در طرح پتروشیمی آپادانا

مدیرعامل شرکت پتروشیمی آپادانا با اشاره به اینکه 100 درصد مهندسی پروژه طرح پتروشیمی آپادانا از سوی داخلی‌ها انجام شده است، گفت: بالغ بر 190 میلیون یورو سفارش داخلی برای این طرح گذاشته شده است.

به گزارش صفحه اقتصاد به نقل از روابط عمومی شرکت صنایع پتروشیمی خلیج فارس، عماد مرعشی، در حاشیه چهارمین نمایشگاه حمایت از ساخت داخل در صنعت پتروشیمی، پالایش و پتروپالایشی درباره این رویداد بزرگ اظهار داشت: استقبال شرکت‌های دانش‌بنیان در این دوره از نمایشگاه مشهودتر از دوره‌های پیشین است.

وی با اشاره به ضرورت معرفی و شناسایی توانمندی شرکت‌های دانش‌بنیان به طرح‌ها و مجتمع‌های گروه هلدینگ خلیج فارس، افزود: حضور شرکت‌های زیرمجموعه هلدینگ خلیج فارس نیز بسیار مؤثر در کارایی این نمایشگاه است.

مدیرعامل شرکت پتروشیمی آپادانا، حضور حداکثری شرکت‌های دانش‌بنیان در چهارمین دوره نمایشگاه حمایت از ساخت داخل را اصلی‌ترین مزیت این نمایشگاه عنوان کرد.

مرعشی به توافق‌نامه‌هایی که در حاشیه این رویداد بزرگ میان شرکت‌های داخلی و شرکت‌های زیرمجموعه گروه هلدینگ خلیج فارس منعقد می‌شود، اشاره کرد و گفت: این امر خود سبب معرفی توانمندی هرچه بیشتر شرکت‌های سازنده داخلی به دیگر شرکت‌های گروه برای افزایش همکاری‌ها می‌شود تا بتوان هرچه بیشتر از خدمات سازندگان داخلی در طرح‌های گروه استفاده کرد.

وی با اشاره به اینکه تفاهم‌نامه‌های پتروشیمی آپادانا با سازندگان داخلی در دوره‌های پیشین همه منجر به قرارداد شده و حتی برخی نیز به مرحله تحویل به سایت رسیده است، تصریح کرد: امیدواریم تجهیزات و اقلامی که به سازنده داخلی اعتماد شده است در زمان راه‌اندازی بدون مشکل در سرویس قرار گیرند.

مدیرعامل شرکت پتروشیمی آپادانا ادامه داد: این شرکت تفاهم‌نامه ساخت سه دستگاه Activated Carbon Filter واحد پالیشینگ به ارزش حدود 400 هزار یورو را با «اساس صنعت پارس» و تفاهم تأمین دیلوج اسکیدها برای واحد آتش‌نشانی به ارزش 370 هزار یورو را با شرکت «ایمن تیار» در چهارمین دوره نمایشگاه حمایت از ساخت داخل امضا کرد.

مرعشی با تأکید بر اینکه سازندگان داخلی باید توانمندی‌های خود را اثبات کنند، افزود: پیشنهاد من این است که سازندگان داخلی ابتدا در طرح‌های کوچک‌تر ورود کنند تا اطمینان لازم جلب شود و پس از آن خود را در طرح‌های بزرگ‌تر به اثبات برسانند.

وی درباره سهم سازندگان داخلی در طرح پتروشیمی آپادانا گفت: براساس قرارداد اولیه قرار بود حدود 16 میلیون یورو از داخل تأمین شود، اما امروز بالغ بر 190 میلیون یورو سفارش داخلی برای این طرح گذاشته شده است، افزون بر اینکه 100 درصد مهندسی پروژه از سوی داخلی‌ها انجام شده است.

بیشتر بخوانید...

دیدگاه
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا