آخرین خبر از قیمت گندم امروز ۲۲ فروردین ۱۴۰۳

در این خبر به توضیحاتی درباره آخرین خبر از قیمت گندم امروز ۲۲ فروردین ۱۴۰۳ پرداخته شده است.

آخرین خبر از قیمت گندم امروز ۲۲ فروردین ۱۴۰۳
صفحه اقتصاد -

مدیر سازمان تعاون روستایی استان فارس از آغاز خرید تضمینی گندم از کشاورزان این استان خبر داد.

سیدکاظم موسوی گفت: در حال حاضر مراکز خرید گندم شهرستان های جنوبی از جمله اشکنان، وراوی و علایه مرودشت در حال تحویل گندم مازاد کشاورزان هستند. 

وی بیان کرد: فرآیند خرید تضمینی گندم در استان فارس از فروردین ماه آغاز شده و تا شهریوماه ادامه خواهد داشت بطوریکه خرید گندم از کشاورزان فارس از شهرستانهای جنوب آغاز شده و در مناطق سردسیری شمال استان خاتمه می یابد.

وی گفت: برای سال زراعی 1403-1402 نرخ خرید تضمینی گندم 17 هزار و 500 تومان برای گندم معمولی و 18هزار تومان برای گندم دوروم تعیین شده است.

مدیر سازمان تعاون روستایی استان فارس با بیان اینکه سال گذشته 618 هزار تن خرید تضمینی گندم معادل 65 درصد از خرید تضمینی کل استان توسط شبکه تعاون روستایی استان فارس انجام شد گفت: استان فارس یکی از قطب های مهم تولید محصول استراتژیک گندم در کشور محسوب می شود .

موسوی تصریح کرد: شبکه تعاون روستایی و تولید تحت نظارت سازمان تعاون روستائی استان فارس بصورت مویرگی در دورترین نقاط استان فارس گندم مازاد کشاورزان را خریداری می‌کند.

برداشت گندم از مزارع در هندیجان

مراسم آئین شکرانه برداشت گندم از مزارع کشاورزی درروستای کره پا و دیگر مزارع شهرستان هندیجان با استقبال کشاورزان برگزارشد.

بحرکانی فرماندار هندیجان گفت: برداشت خوشه‌های طلایی گندم از سطح مزارع شهرستان هندیجان و مزارع روستای کره پا آغاز شد.

او می‌گوید: در سال زراعی جاری ۳۵ هزار هکتار از اراضی شهرستان هندیجان زیر کشت محصول گندم رفته است.

بحرکانی ادامه داد : در حال حاضر ۳۷ کمباین در حال برداشت گندم به صورت فعال بوده که پیش بینی میشود تا پایان برداشت ۱۸۰ دستگاه کمباین وارد شهرستان گردد.

نماینده عالی دولت در شهرستان در پایان اظهار داشت: ۲ مرکز خرید گندم در دو حوزه هندیجان، چم خلف عیسی و نیز یک مرکز دیگر در روستای دهملا بزرگ در هفته آینده تجهیز و آماده خرید گندم از کشاورزان زحمتکش هندیجانی می باشد .

آیا این خبر مفید بود؟

نتیجه بر اساس رای موافق و رای مخالف

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید :

نظر شما

اخبار مرتبط سایر رسانه‌ها
    اخبار از پلیکان
    اخبار روز سایر رسانه ها
      اخبار از پلیکان