ایران بروکر / 16 فروردین - 728x90

معاون برنامه‌ریزی وزارت نفت:

۸۰ میلیارد دلار تفاهم‌نامه با سرمایه‌گذاران خارجی برای پروژه‌های نفتی امضا کرده‌ایم

صفحه اقتصاد- معاون برنامه‌ریزی وزارت نفت گفت: تاکنون بیش از 80 میلیارد دلار تفاهم‌نامه با سرمایه‌گذاران خارجی برای مشارکت در تامین مالی پروژه‌های نفتی امضا

80 میلیارد دلار تفاهم‌نامه با سرمایه‌گذاران خارجی برای پروژه‌های نفتی امضا کرده‌ایم

صفحه اقتصاد - معاون برنامه‌ریزی وزارت نفت گفت: تاکنون بیش از 80 میلیارد دلار تفاهم‌نامه با سرمایه‌گذاران خارجی برای مشارکت در تامین مالی پروژه‌های نفتی امضا کرده‌ایم که بیش از 5 میلیارد دلار از آن، تبدیل به قرارداد شده است.

هوشنگ فلاحتیان معاون برنامه‌ریزی وزارت نفت در گفت وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس، با اشاره به آخرین اقدامات این وزارتخانه برای جذب سرمایه‌گذاری در پروژه‌های صنعت نفت کشور عنوان کرد: سیاست وزارت نفت در دولت سیزدهم، استفاده حداکثری از ظرفیت تامین مالی از داخل کشور بوده است، بدین ترتیب سرمایه بانک‌ها و هلدینگ‌های بزرگ کشور را به صنعت نفت هدایت کردیم. به عنوان مثال پای فولادسازها را برای سرمایه‌گذاری در توسعه میادین گازی باز کردیم.

وی با اشاره به این که در روزهای سرد سال، تعدادی از صنایع دچار کمبود گاز می‌شوند، گفت: ضرورت دارد که با استفاده از توان مالی همین صنایع برای تامین پایدار گاز آنها اقدام کنیم. در نتیجه اگر شرکت فولادی در توسعه میادین گازی سرمایه‌گذاری کرد، از اعمال محدودیت در گازرسانی در روزهای سرد سال مستثنی خواهد شد، زیرا گاز خود را از میدان توسعه یافته دریافت می ‎کند.

فلاحتیان اظهار داشت: همچنین بانک‌ها و هلدینگ‌های بزرگ را برای مشارکت در احداث پتروپالایشگاه‌ها از جمله پتروپالایشگاه شهید سلیمانی به خط کردیم. در کنار این موضوع، مذکرات مفصلی را با کشورهای خارجی برای جذب سرمایه‌گذاری داشته‌ایم.

*بیش از 5 میلیارد دلار از تفاهم‌نامه‌ها تبدیل به قرارداد شده‌اند

معاون برنامه‌ریزی وزارت نفت گفت: تاکنون بیش از 80 میلیارد دلار تفاهم‌نامه با سرمایه‌گذاران خارجی برای مشارکت در تامین مالی پروژه‌های نفتی اعم از توسعه میادین و احداث پتروپالایشگاه‌ها امضا کرده‌ایم. بیش از 5 میلیارد دلار از این عدد، تبدیل به قرارداد شده است و مابقی نیز ان شاالله یکی پس از دیگری تبدیل به قرارداد می‌شود.

وی ادامه داد: امضای قراردادهای نفتی نیازمند طی کردن فرآیندی طولانی است، زیرا قراردادهای نفتی ابعاد مختلف و پیچیده‌ای دارند که نیازمند بررسی طرفین و طی کردن مراحل قانونی است.

فلاحتیان تاکید کرد: تلاش می‌کنیم که عقب‌ماندگی ایجاد شده در حوزه سرمایه‌گذاری را با استفاده حداکثری از ظرفیت‌های داخلی و توسعه روابط با کشورهای همسایه و آسیایی جبران کنیم و ان شاالله در ماه‌ها و سال‌های پیش‌رو اتفاقات خوبی رقم خواهد خورد.

آیا این خبر مفید بود؟

نتیجه بر اساس رای موافق و رای مخالف

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید :

نظر شما

نظرسنجی

کدام یک از کاندیداهای زیر در انتخابات ریاست جمهوری رای می آورند؟

اخبار مرتبط سایر رسانه‌ها
    اخبار از پلیکان
    اخبار روز سایر رسانه ها
      اخبار از پلیکان