قربانیان تجاوز جنسی بیشتر در چه رده سنی هستند ؟

میانگین سنی قربانیان تجاوز جنسی چقدر است؟ افراد در چه سنینی بیشتر تحت رصد متجاوزان جنسی هستند؟ با این مطلب همراه باشید.

قربانیان تجاوز جنسی بیشتر در چه رده سنی هستند ؟
صفحه اقتصاد -

میانگین سنی قربانیان تجاوز جنسی در کشورهای مختلف متفاوت است. با توجه به اینکه بسیاری از قربانیان در کشورهای مختلف پس از تجاوز جنسی گزارشی به پلیس ارائه نمی کنند آمار دقیقی از تعداد این جرم و میانگین سنی افرادی که قربانی این جرم بوده اند وجود ندارد و یک آمار احتمالی در کشورهای مختلف ارائه شده است.

براساس اطلاعاتی که ویکی پدیا از میانگین سنی قربانیان تجاوز جنسی میدهد، در آمریکا بیش از ۲۵۰٬۰۰۰ پرونده تجاوز یا اقدام به تجاوز سالانه توسط پلیس ثبت شده‌است. دادهٔ گزارش شده از ۶۵ کشور جمع‌آوری شد. در ۲۰۰۷، ۴۰٪ از ۶۰٬۴۲۷ گزارش تجاوز به عنف با دستگیری یا «شرایط استثنایی» نهایی شد. شرایط استثنایی به وضعیت‌هایی اشاره می‌کند که قربانی از ارائه اطلاعات یا کمک ضروری جهت صدور حکم دستگیری امتناع می‌کند، متهم پیش از دستگیری می‌میرد، یا نمی‌توان متهم را از ایالت دیگر استرداد کرد. در هر دو دقیقه یک زن در آمریکا مورد آزار جنسی قرار می‌گیرد، در هند در هر بیست و دو دقیقه به یک زن تجاوز جنسی می‌شود و در هریک دقیقه یک نفر در کنگو مورد تجاوز قرار می‌گیرد.[۲۵] برخلاف باور همگانی، تجاوز در خارج از خانه‌ها بسیار نادر است. بر اساس نتایج یک تحقیق بیش از دو سوم همه موارد مربوط به تجاوز در منزل شخصی رخ می‌دهد. (در دو سوم موارد قربانی مهاجم را می‌شناسد). بر اساس نتایج این تحقیق ۳۱ درصد تجاوزها در خانه‌های متجاوزان، ۲۷ درصد در خانه‌های قربانیان، و ۱۰ درصد در خانه‌های مشترک قربانیان و متجاوزان اتفاق می‌افتند. علاوه بر خانه‌ها، ۷ درصد تجاوزها در مهمانی، ۷ درصد در وسایل نقلیه، ۴ درصد بیرون از خانه و ۲ درصد در بارها، روی می‌دهند. ۴۴ درصد موارد تجاوز جنسی زیر ۱۸ سال و در نهایت ۸۰ درصد کسانی که مورد هدف تجاوز جنسی قرار می‌گیرند تا زیر ۳۰ سال سن دارند.

همچنین در ایران نیز براساس گزارشی که روزنامه شرق در تاریخ ۲۶ مرداد ۱۳۹۹ منتشر کرده است، سعید مدنی، جامعه شناسی درباره موضوع تجاوز جنسی در ایران گفته است که ۸۰ درصد موارد تجاوز جنسی در ایران گزارش نمی‌شود. «بیشترین آمار تجاوز» که گزارش شده مربوط به استان تهران است. او آمار تجاوزهای جنسی اعلام شده در استان تهران را سالانه ۱۶۵۰ مورد اعلام کرده‌است. به گفته سعید مدنی نتایج برخی مطالعات موردی نشان می‌دهد که قربانیان تجاوز در استان کهگیلویه‌وبویراحمد میانگین سنی ۲۰ ساله داشته‌اند و برخی قربانیان ۷ ساله بوده‌اند. وی می‌گوید یک مطالعه موردی دیگر نشان می‌دهد که در استان اصفهان میانگین سنی قربانیان تجاوز جنسی ۲۳ سال بوده‌است. این جامعه‌شناس با تأکید بر اینکه حمایت از قربانی تجاوز در قانون ایران حداقلی است، گفته‌است: «هیچ ارزیابی دقیقی از قربانیان تجاوز در کشور نداریم».

 

 

 

آیا این خبر مفید بود؟

نتیجه بر اساس رای موافق و رای مخالف

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید :

نظر شما