مدارس اصفهان فردا یکشنبه ۲۸ آبان ماه ۱۴۰۲ تعطیل است؟ | تعطیلی مدارس اصفهان ۲۸ آبان

در این خبر به توضیحاتی درباره اینکه مدارس اصفهان فردا یکشنبه ۲۸ آبان ۱۴۰۲ تعطیل است؟ پرداخته شده است.

مدارس اصفهان فردا یکشنبه ۲۸ آبان ماه ۱۴۰۲ تعطیل است؟ | تعطیلی مدارس اصفهان ۲۸ آبان
صفحه اقتصاد -

تاکنون خبری مبنی بر تعطیلی روز یکشنبه ۲۸ آبان مدارس و دانشگاه‌های اصفهان اعلام نشده است.

شاخص کیفی هوای کلانشهر اصفهان، زرین شهر، شاهین‌شهر، مبارکه و سجزی امروز شنبه بیست و هفتم آبان در وضعیت قابل قبول ثبت شد.

شاخص کیفی هوای کلان‌شهر اصفهان بر اساس داده‌های ۱۵ ایستگاه سنجش در ۲۴ ساعت منتهی به ساعت هشت صبح امروز شنبه بیست و هفتم آبان ماه با میانگین ۷۵ وضعیت زرد و قابل قبول را نشان می‌دهد.

بر اساس داده‌های سامانه برخط کنترل کیفیت هوای سازمان محیط‌زیست (منطقه اصفهان) شاخص هوای این کلان‌شهر در ایستگاه پایش خیابان ۲۵ آبان و دانشگاه صنعتی با ۵۸، خیابان احمدآباد با ۹۰، میدان انقلاب با ۷۲، پارک زمزم و سپاهان شهر با ۵۹، رهنان با ۷۴، زینبیه و ولدان با ۷۸، خیابان فرشادی با ۵۵، خیابان‌های میرزا طاهر و فیض با ۷۶، بولوار کاوه با ۵۴ و کردآباد با ۹۷ AQI در وضعیت زرد و قابل قبول است.

شاخص هوا در ایستگاه بزرگراه خرازی با ۱۰۸ AQI وضعیت ناسالم برای گروه‌های حساس را نشان می‌دهد. همچنین ایستگاه سنجش هوا در خیابان‌های استانداری، پروین، رودکی و دانشگاه اصفهان قطع است.

امروز شاخص هوا در سجزی با ۹۲، مبارکه با ۵۸، زرین شهر با ۷۰، شاهین شهر با ۶۵ AQI در وضعیت قابل قبول و در قهجاورستان با ۱۵۱ AQI ناسالم برای عموم شهروندان ثبت شد. ایستگاه سنجش آلودگی هوای شهرهای مجاور اصفهان از جمله خمینی شهر، نجف آباد، منطقه صنعتی دولت آباد و کاشان قطع است.

اداره کل هواشناسی استان اصفهان همچنین درباره سکون جوی از امروز شنبه تا دوشنبه (۲۷ تا ۲۹ آبان) هشدار سطح زرد صادر کرده و افزوده است که این شرایط سبب افزایش دوباره غلظت آلاینده‌های جوی و تشدید آلودگی هوا در مناطق مرکزی از جمله کلان‌شهر اصفهان طی سه روز آینده می‌شود.

شاخص کیفی هوا از صفر تا ۵۰ هوای پاک، ۵۱ تا ۱۰۰ هوای سالم، ۱۰۱ تا ۱۵۰ ناسالم برای گروه‌های حساس، ۱۵۱ تا ۲۰۰ ناسالم برای عموم، ۲۰۱ تا ۳۰۰ بسیار ناسالم و ۳۰۱ تا ۵۰۰ خطرناک است.

این شاخص به طور معمول برای پنج آلاینده هوا شامل مونوکسیدکربن (CO) ، اُزن (O۳)، دی اکسید نیتروژن (NO۲)، دی اکسید گوگرد (SO۲) و ذرات معلق زیر ۲.۵ میکرون (PM۲.۵) اندازه گیری و به طور روزانه در ایستگاه‌های پایش هوا، ثبت می‌شود.

شاخص کیفی هوا ( Air Quality Index ) معیاری است که غلظت ترکیبات مختلف آلاینده موجود در هوا نظیر مونوکسید کربن، دی اکسید گوگرد، ترکیبات نیتروژن دار، اوزون و ذرات معلق ( ذرات کوچک‌تر از ۱۰ میکرومتر و ذرات کوچک‌تر از ۲.۵ میکرومتر) را که دارای حدود مجاز متفاوت با واحدهای مختلف است به یک عدد بدون واحد تبدیل می‌کند و وضعیت آلودگی هوا را نمایش می‌دهد.

آیا این خبر مفید بود؟

نتیجه بر اساس رای موافق و رای مخالف

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید :

نظر شما

  • ناشناس

    تعطیل کنید درک داشته باشید

  • ناشناس

    سلام چرا آقای شیشه فروش به فکر این آلودگی نیس وفردا رو تعطیل نمیکنن ،خب من الا با دوتا بچه هر روز باید هی اسپری اسم بزنن و برن مدرسه ، این چه وضعیه آخه ،عه

  • ناشناس

    سلام به آقای شیشه فروش, چرا این چند روز را تعطیل یا روزها رو زوج و فرد نمیکنن که یه کم هوا بهتر بشه ، من با دوتا بچه هر روز باید اسپری اسم بزنن و ببرمشون مدرسه خب این چند روز را تعطیل کنند که به کم هوا بهتر بشه و انشاالله یه بارندگی هم بیاد که یه کم هوا صاف بشه ، خواهش میکنیم از آقای شیخ فروش که این چند روز را به داد بچه ها برسن،