روند نزولی بازار طلا دست معامله گران را کوتاه کرد

معامله‌گران بازار طلا با آمارهای مبهم و گاه متناقض مواجه شدند.اما پیش بینی می کنند که در هفته های آتی بازار طلا روند نزولی را درپیش خواهد داشت.

روند نزولی بازار طلا دست معامله گران را کوتاه کرد

معامله‌گران بازار طلا با آمارهای مبهم و گاه متناقض مواجه شدند.اما پیش بینی می کنند که در هفته های آتی بازار طلا روند نزولی را درپیش خواهد داشت.

به گزارش پایگاه خبری صفحه اقتصاد،طبق نظرسنجی هفتگی طلای کیتکو، تحلیلگران وال استریت پیش‌بینی می‌کنند که قیمت طلا در هفته جاری روند نزولی خود را ادامه دهد.

این هفته معامله‌گران بازار طلا با آمارها مبهم و گاه متناقض مواجه شدند.یکی از مهم‌ترین این اطلاعات، اعلامیه بانک مرکزی کانادا بود، اطلاعیه‌ای که موجب شد شتاب را از فلز گرانبها دور کرد.

معاملات آتی طلای دسامبر(دی) آخرین بار با 1 درصد کاهش در هفته، با 1778 دلار در هر اونس معامله شد. افزایش ارزش دلار آمریکا فشار فروش طلا را افزایش داد، به ویژه زمانی که این فلز در اوایل هفته به بالاترین سطح 1806 دلار در هر اونس رسید.

بازارها همچنین مشغول تحلیل کندی شدید رشداقتصادی آمریکا هستند که پیش‌بینی‌ها درباره سه ماهه سوم سال نیز به آن اشاره داشت.

نتایج نظرسنجی قیمت طلا کیتکو نشان از آن دارد که از 13 تحلیلگر شرکت کننده در وال استریت، 53.8 درصد قیمت طلا را نزولی پیش‌بینی می کنند. 30.8 درصد دیگر این قیمت را بدون تغییر ارزیابی کرده و تنها 15.4 درصد آن را صعودی عنوان کرده اند.

با این حال سرمایه‌گذاران خرد نسبت به آینده خوشبین‌تر هستند. از 745 سرمایه گذار خرد شرکت کننده در این نظرخواهی، 60.5 درصد قیمت های هفته آینده را صعودی دانسته وتنها 22.5 درصد این روند را نزولی پیش بینی کرده‌اند.

photo_2021-10-30_12-20-05

مارک چندلر، مدیر عامل بنوکبرن گلوبال فارکس، نیزبه کیتکو نیوز گفت:طلا در روزهای اخیر بالاترین محدوده خود را آزموده است با این حال در آخر هفته به پایین ترین سطح هفت روزه رسید. روند صعودی ماه اکتبر(مهر) به نظر تمام شده است. هدف اولیه هفته آینده 1768 دلار و سپس 1757 دلار خواهد بود.

افزایش شاخص دلار آمریکا دلیل مهمی است که بسیاری از تحلیلگران روند نزولی طلا در کوتاه مدت را با آن تحلیل می‌کنند.

کالین سیزینسکی، استراتژیست ارشد بازار مدیریت ثروت SIA نیز معتقد است: من نسبت به دلار آمریکا در هفته آینده خوشبین هستم. با افزایش فشارهای تورمی، فکر می کنم فدرال رزرو باید در نشست هفته آینده خود لحن مقتدرانه‌تری اتخاذ کند و یا به طور کامل از کاهش خرید دارایی خبر دهد.

انتشار گزارش فدرال رزرو در چهارشنبه این هفته و همچنین اعلام آمار اشتغال در آمریکا در روز جمعه از مهم‌ترین رویدادهای هفته به‌شمار می‌روند. رویدادهایی که می‌توانند تحولات بازار در هفته‌های آتی را قابل پیش‌بینی‌تر کنند.

منبع: اقتصادنیوز

آیا این خبر مفید بود؟

نتیجه بر اساس رای موافق و رای مخالف

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید :

نظر شما

نظرسنجی

کدام یک از کاندیداهای زیر در انتخابات ریاست جمهوری رای می آورند؟

اخبار مرتبط سایر رسانه‌ها
    اخبار از پلیکان
    اخبار روز سایر رسانه ها
      اخبار از پلیکان