وضعیت آب و هوا فردا سه شنبه ۴ اردیبهشت ماه ۱۴۰۳ هواشناسی استان ها فردا ۴ اردیبهشت ۱۴۰۳

در این خبر به توضیحاتی درباره پیش بینی وضعیت آب و هوا فردا سه شنبه ۴ اردیبهشت ماه ۱۴۰۳ پرداخته شده است.

وضعیت آب و هوا فردا سه شنبه ۴ اردیبهشت ماه ۱۴۰۳ هواشناسی استان ها فردا ۴ اردیبهشت ۱۴۰۳
صفحه اقتصاد -

سازمان هواشناسی اعلام‌کرد: امروز (دوشنبه) افزایش ابر، رگبار باران، رعد و برق و وزش باد شدید همراه با کاهش نسبی دما در اغلب مناطق کشور پیش‌بینی می‌شود.

به نقل از سازمان هواشناسی،‌ امروز (دوشنبه) در مناطقی از غرب، شمال غرب، جنوب غرب، ارتفاعات رشته کوه البرز، دامنه های جنوبی البرز، گیلان و مازندران، ارتفاعات گلستان در امتداد رشته کوه زاگرس، برخی مناطق مرکزی کشور، استان های قم، مرکزی، اصفهان، یزد، شرق و شمال فارس چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه و بویراحمد و ارتفاعات واقع در شرق و جنوب شرق، افزایش ابر، رگبار باران، رعد و برق و وزش باد شدید همراه با کاهش نسبی دما پیش بینی می شود.

سه شنبه بارش در شمال غرب و غرب کشور ضعیف می‌شود و این سامانه در نیمه شرقی کشور از جمله شرق سواحل دریای خزر، خراسان شمالی، دامنه های جنوبی البرز مرکزی و شرقی شامل البرز، تهران و سمنان، همچنین در استان های مرکزی، شرق لرستان، قم، اصفهان، چهارمحال و بختیاری، شرق و شمال فارس، یزد، کرمان، شرق هرمزگان، برخی نقاط خراسان جنوبی و نیمه شمالی سیستان و بلوچستان، برخی نقاط شمال و نوار غربی خراسان رضوی، رگبار باران، رعد و برق و وزش باد شدید همراه با کاهش نسبی دما رخ می‌دهد.

بارش در تهران، البرز، مازندران، ارتفاعات البرز مرکزی و شرقی، همچنین در برخی نقاط استان‌های یزد، کرمان، شمال فارس و جنوب اصفهان شدت دارد.

در ضمن دوشنبه و سه شنبه، غرب خلیج فارس سه شنبه و چهارشنبه دریای خزر مواج پیش بینی می شود.

چهارشنبه علاوه بر مناطقی که برای روز قبل ذکر شد به‌تدریج بارندگی مناطق گسترده‌تری از شمال شرق شرق و جنوب شرق کشور را فرا می‌گیرد.

پنجشنبه مناطقی از شمال شرق و شرق، رگبار پراکنده و در جنوب شرق کشور در یزد شمال و نیمه شرقی، فارس، کرمان، برخی مناطق سیستان و بلوچستان و هرمزگان، رگبار باران، رعد و برق و وزش باد شدید پیش بینی می‌شود.

از روز پنجشنبه روند افزایش دما را در کشور شاهد خواهیم بود.

جمعه در برخی مناطق جنوب شرق و برخی نقاط آذربایجان غربی و شمال آذربایجان شرقی بارش رخ می دهد.

شایان ذکر است طی پنج روز آینده در مناطق مستعد بارش تگرگ و در مناطقی که بارش رخ نداده همراه با وزش باد شدید، خیزش گردوخاک دور از انتظار نیست.

آیا این خبر مفید بود؟

نتیجه بر اساس رای موافق و رای مخالف

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید :

نظر شما

اخبار مرتبط سایر رسانه‌ها
    اخبار از پلیکان
    اخبار روز سایر رسانه ها
      اخبار از پلیکان