تصاویری از تازه‌ترین شاسی‌بلند لامبورگینی اوروس SE

لامبورگینی SE جدید در مقایسه با اوروس S، ۰٫۱ ثانیه سریع‌تر از حالت توقف به سرعت صد کیلومتر بر ساعت می‌رسد و این کار را در ۳٫۴ ثانیه انجام می‌دهد.

تصاویری از تازه‌ترین شاسی‌بلند لامبورگینی اوروس SE
صفحه اقتصاد -

کافی است ساخت یک دستگاه SUV پلاگین هیبریدی را به لامبورگینی بسپارید تا خودرویی هیجان‌انگیز تولید کند. اوروس SE، نسخه پلاگین هیبریدی از پرفروش‌ترین مدل این شرکت است که اکنون به قدرت و سرعت بیشتری دست یافته است.

اوروس SE جدید، نسخه پلاگین هیبریدی از پرفروش‌ترین مدل لامبورگینی اوروس است که اکنون با قدرت و سرعت بیشتری روانه بازار شده. اگرچه مشخصات PHEV‌ها معمولاً به موتوری کوچک اشاره دارند، اما لامبورگینی اهل چنین کاری نیست. موتور ۴٫۰ لیتری ۸ سیلندر توئین‌توربو برای تولید قدرتی ویژه با یک دستگاه موتور الکتریکی همکاری می‌کند. این موتور الکتریکی که داخل جعبه‌دنده هشت‌سرعته اتوماتیک تعبیه شده، ۱۸۹ اسب‌بخار قدرت و ۴۸۲ نیوتون‌متر گشتاور تولید می‌کند. موتور بنزینی دارای قدرت قابل‌توجه ۶۱۲ اسب بخار و ۷۹۹ نیوتون‌متر گشتاور است و درمجموع، این دو موتور قدرتی معادل ۷۸۹ اسب بخار و ۹۵۰ نیوتون متر گشتاور ارائه می‌دهند.

SE جدید در مقایسه با اوروس S، ۰٫۱ ثانیه سریع‌تر از حالت توقف به سرعت صد کیلومتر بر ساعت می‌رسد و این کار را در ۳٫۴ ثانیه انجام می‌دهد. شایان ذکر است که پرفورمانته با شتاب‌گیری ۳٫۳ ثانیه سریع‌ترین مدل اوروس است. این گاو خشمگین جدید در ۱۱٫۴ ثانیه از حالت توقف به سرعت ۲۰۰ کیلومتر بر ساعت می‌رسد.

تصاویری از تازه‌ترین شاسی‌بلند لامبورگینی اوروس SE

اوروس SE با مجموعه باتری لیتیوم یونی ۲۵٫۷ کیلووات ساعتی ارائه می‌شود که در زیر قسمت بار نصب شده و برای بیش از ۶۰ کیلومتر برد الکتریکی خالص مناسب است. این SUV در حالت EV تا سرعت ۱۳۰ کیلومتر بر ساعت حرکت می‌کند و پس‌ازآن، پیشرانه ۷ سیلندر به طور خودکار وارد عمل می‌شود.

تصاویری از تازه‌ترین شاسی‌بلند لامبورگینی اوروس SE

طراحی اوروس پلاگین هیبریدی در کنار تغییرات فنی، ارتقاهایی را نیز تجربه کرده است. چراغ‌های جلو در کنار جلوپنجره و ورودی‌های هوا، همچنان حس خشن و تهاجمی بودن را منتقل می‌کنند. برخی از تغییرات محتاطانه در بخش جلو، با عناصر طراحی برگرفته از ابرخودروی روئلتو دیده می‌شود.

قسمت عقب ظاهر شکل و جلوه ساده‌تری به خود گرفته است. چراغ‌ها در این قسمت با ادوات مشکی‌رنگی به هم متصل شده‌اند. نسبت به اوروس S، نیروی آیرودینامیکی پایین‌گرای این خودرو ۳۵ درصد افزایش یافته تا چسبندگی هرچه بیشتری بین تایرها و آسفالت فراهم شود.

تصاویری از تازه‌ترین شاسی‌بلند لامبورگینی اوروس SE

لامبورگینی این شاسی‌بلند را با رینگ‌های ۲۳ اینچی جدید، بیش از ۱۰۰ گزینه رنگ بدنه و ۴۷ تم داخلی به فروش خواهد رساند. اوروس SE دارای یک جفت نمایشگر ۱۲٫۳ اینچی و چهار حالت رانندگی جدید است: EV Drive، Hybrid، Performance و Recharge. این حالات رانندگی در بالای Strada، Sport، Corsa، Neve، Sabbia و Terra معمولی قرار دارند.

در مورد اوروس، لامبورگینی قبلاً تأیید کرده که نسل دوم این خودرو در سال ۲۰۲۹ به طور کامل یک خودروی برقی خواهد بود.

آیا این خبر مفید بود؟

نتیجه بر اساس رای موافق و رای مخالف

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید :

نظر شما

اخبار مرتبط سایر رسانه‌ها
    اخبار از پلیکان
    اخبار روز سایر رسانه ها
      اخبار از پلیکان