در راستای مدیریت زنجیره تامین محصولات کشاورزی رونمایی شد

پلتفرم پالیز بانک کشاورزی با مزایای منحصر بفرد

پلتفرم پالیز بانک کشاورزی که در راستای مدیریت زنجیره‌های تامین محصولات کشاورزی از سوی این بانک ارائه شده است طی مراسمی با حضور اصحاب رسانه رونمایی شد. در این آیین سه تفاهم‌نامه نیز در زمینه مدیریت زنجیره تامین پسته، زعفران و گوجه فرنگی با هدف اثرگذاری بر این محصولات منعقد گردید. دراین مطلب به مزایای این پلتفرم در تامین مالی زنجیره مربوطه اشاره شده است.

پلتفرم پالیز بانک کشاورزی با مزایای منحصر بفرد
صفحه اقتصاد -

یکی از دغدغه های مهم بانک کشاورزی تامین پایدار بخش کشاورزی است و فعالان این صنعت در راستای تامین امنیت غذایی جامعه تلاش می کنند. مدیریت این بانک معتقد است که با این ریل گذاری صحیح و با پشتوانه مشتریان و کشاورزان می‌توان در تامین مالی زنجیره تولید موفق شد و در این مسیر از فناوری‌های مربوطه استفاده می‌کند.

در همین راستا، این بانک در راستای تامین مالی پایدار از ظرفیت ها، فناوری و دانش روز بهترین استفاده را می‌کند تا بتواند در خدمت بخش کشاورزی ایفای نقشی اثرگذار داشته باشد. تحول دیجیتال در سال ۱۴۰۲ با جدیت پیگیری شد و همکاری با استارت آپ ها در دستور کار بانک قرار گرفت که نمود اصلی این امر را می‌توان در محصولاتی همچون پلتفرم پالیز مشاهده کرد.

​ پلتفرم مدیریت زنجیره تامین «پالیز» ابزاری جدید در اکوسیستم بانکداری دیجیتال است که در راستای تلفیق مفاهیم اقتصاد هوشمند و تحول دیجیتال، با بهره گیری از ظرفیت های بانک کشاورزی، نقش حمایتی این بانک در رکن ضامن و روش های تامین مالی متفاوت اعم از نقدی و اعتباری، اعتبار معاملات را به نحو قابل توجهی افزایش داده و با امکان پوشش انواع زنجیره های محصولات کشاورزی، کارکرد موثری را در مدیریت تامین مالی زنجیره ها و هدایت منابع به سمت تولید، حذف واسطه گری، تنظیم بازار بخش کشاورزی، افزایش هماهنگی بین اعضای زنجیره و بهبود برنامه‌ریزی تولید، رقم می زند.

به گفته مدیرعامل بانک کشاورزی، پلتفرم پالیز بانک کشاورزی راهکاری موثر برای مدیریت مالی زنجیره تامین از طریق ابزارهای مالی تعهدی است و هدف از طراحی و ایجاد این پلتفرم، ارائه خدمات بهینه به تولیدکنندگان و تامین کنندگان محصولات کشاورزی، حمایت از فعالان پرتلاش بخش کشاورزی و تامین امنیت غذایی کشور با استفاده از ظرفیت های تحول دیجیتال و زیرساخت های بانکداری الکترونیک است و به زودی زنجیره های تامین متعددی به این پلتفرم خواهند پیوست.

از جمله مزایای پالیز برای تولید کنندگان و سایر شرکت های زنجیره تامین  می توان دسترسی بر خط کشاورزان به شبکه تامین کنندگان نهاده های اولیه (بذر ، کود ، سم و ...) در سطح کشور، بهره مندی از شبکه دانشی مبتنی بر کارشناسان زنجیره های تخصصی، عرضه محصولات و خدمات به شبکه شرکت ها و خریداران در بازارهای فعال در سطح کشور، بهره مندی از پروفایل تولید کنندگان و تاریخچه عملکرد کشاورز به صورت آنلاین، مدیریت جریان مالی و ثبت تراکنش های مالی معاملات بر بستر امن بانکداری متمرکز بانک کشاورزی، تامین مالی تولید کنندگان و شبکه شرکت های زنجیره به شکل تعهدی و اعتباری،  بهره مندی از خدمات و پتانسیل های بیمه محصولات کشاورزی و ... است.

گفتنی است؛ در آیین رونمایی از پلتفرم پالیز، سه تفاهم نامه به منظور استفاده از قابلیت های پلتفرم مدیریت زنجیره تامین «پالیز» میان بانک کشاورزی و شرکت های روژین تاک، بنه سبز امین و آرمان تجارت آراسته، بعنوان اولین زنجیره های فعال شده در پالیز، منعقد شد.

فعالان بخش کشاورزی می توانند با مراجعه به پلتفرم پالیز و یا مراجعه به شعب و مدیریت های بانک در استان ها از خدمات این سامانه بهره مند شوند.

 

 

آیا این خبر مفید بود؟

نتیجه بر اساس رای موافق و رای مخالف

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید :

نظر شما

اخبار مرتبط سایر رسانه‌ها
    اخبار از پلیکان
    اخبار روز سایر رسانه ها
      اخبار از پلیکان