صنعت و معدن

معروفخانی، مدیرعامل فولاد هرمزگان جنوب مطرح کرد:
توافقات اولیه برای واگذاری معدن ۸۰۰ میلیون تنی به فولاد هرمزگان انجام شد

فولاد هرمزگان شاهد رشد ۷ درصدی تولید در یکسال گذشته بوده است. دکتر معروفخانی این رشد را حاصل برنامه‌ریزی‌های انجام شده در شرکت و انتقال خاموشی ها از بهمن‌ماه به تابستان دانست.

به گزارش صفحه اقتصاد، به گفته مدیرعامل فولاد هرمزگان جنوب این شرکت در سال جاری در سه ماه پی در پی، با ثبت چهار رکورد، در بین فولادی‌های کشور پیشرو بوده است.

وی تاکید کرد: این رکوردهای ماهانه تولید در سال جاری نشان داد برخی محدودیت‌ها جلوی افزایش تولید شرکت را نگرفته است. قطعی های مکرر برق از اواسط اردیبهشت ماه تا پایان مرداد مانع بزرگی برای فولاد هرمزگان در تحقق افزایش تولید بود اما با کاهش محدودیت‌های تامین برق در پایان تابستان به سرعت توانستیم به وضعیت عادی خود در امر تولید باز گردیم. به طوری که در شهریور، مهر و آبان ماه به صورت پی در پی در تولید ماهیانه رکوردشکنی کردیم. امیدواریم در ادامه سال این رکوردشکنی‌ها تا تحقق حتی فراتر از ظرفیت اسمی ادامه یابد.

مدیر عامل فولاد هرمزگان عنوان کرد: اولویت اصلی شرکت اجرای طرح های توسعه‌ای تعریف شده است که طی چند ماه گذشته عملیات اجرایی آن آغاز شد.

معروفخانی اعلام کرد: توافقات اولیه برای واگذاری معدن ۸۰۰ میلیون تنی به فولاد هرمزگان انجام شده است که این معادن را به منظور تامین مواد اولیه طرح های توسعه ای در نظر داریم و سرمایه گذاری لازم در این خصوص انجام خواهد شد.

مدیرعامل فولاد هرمزگان خاطرنشان کرد: امسال ظرفیت یک میلیون و ۵۰۰ هزار تنی شرکت را پس از ۱۵ سال به ۳ میلیون و ۲۰۰ هزار تن افزایش دادیم. در حال حاضر مخازن ذخایر آهن اسفنجی شرکت فولاد هرمزگان به ۳۰ هزار تن افزایش یافته و احیای یک میلیون و ۷۰۰ هزار تن محصولات فولادی در شرکت ستاره سیمین عملیاتی شده است و در آینده نزدیک تکمیل نورد گرم سه میلیون و ۲۰۰ هزار تنی نیز در فولاد هرمزگان آغاز خواهد شد.

وی تشریح کرد: در راستای این برنامه‌ریزی، اجرای طرح‌های توسعه‌ای در دستور کار فولاد هرمزگان قرار گرفته تا در کنار رکوردهای تولید ماهانه و… با افزایش تولید، میزان سهم خود در بازار داخلی و صادراتی را افزایش دهیم. از سال گذشته فولاد هرمزگان با تعریف پروژه های مهم همچون احداث مدول سوم تولید آهن اسفنجی با ظرفیت ۹۰۰ هزار تن در سال، احداث واحد دوم تولید گازهای صنعتی با ظرفیت ۱۰ هزار نرمال مترمکعب بر ساعت اکسیژن، احداث سیلوهای ذخیره آهن اسفنجی با ظرفیت ۲۸ هزار تن و احداث مگامدول احیا مستقیم شرکت ستاره سیمین هرمز با ظرفیت یک‌میلیون و ۷۰۰ هزار تن در سال، برنامه خود را برای افزایش تولید و به دنبال آن افزایش درآمدهای صادراتی تعریف کرده است و موفقیتهای کسب شده تاکنون نشان‌دهنده توانمندی هرمزگان در توسعه صنعت فولاد است.

عطالله معروفخانی گفت: فولاد هرمزگان به عنوان یکی از پیشرفته‌ترین کارخانه های فولادی کشور، تمام تلاش خود را در جبهه اقتصادی به کار بسته تا بتواند سهمی در توسعه و اقتصاد کشور به ویژه برای مردم استان هرمزگان داشته باشد.

بیشتر بخوانید...

دیدگاه
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا