بررسی شرایط جدید وام هفت میلیون تومانی یارانه و سهام عدالت

توضیحاتی درباره شرایط جدید وام هفت میلیون تومانی یارانه و سهام عدالت و همچنین نرخ سود و نحوه بازپرداخت در صفحه اقتصاد منتشر شد!

بررسی شرایط جدید وام هفت میلیون تومانی یارانه و سهام عدالت

در این مطلب از صفحه اقتصاد ، توضیحاتی درباره شرایط جدید وام هفت میلیون تومانی یارانه و سهام عدالت خواهیم داشت! با ما همراه باشید. براساس شیوه نامه ابلاغی جدید بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران، تمامی دارندگان سهام عدالت و سرپرستان خانوار که حداقل یکی از یارانه‌ های نقدی یا معیشتی را دریافت می‌ کنند، تا سقف هفت میلیون تومان، کارت رفاهی دریافت خواهند کرد!

در ادامه بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران در ابلاغیه ای پنج بانک ملت، ملی، تجارت، صادرات و همچنین رفاه کارگران را به عنوان بانک هایی برای صدور کارت رفاهی معرفی کرده است؛ براساس این شیوه نامه هر یک از این بانک‌ ها بایستی تا سقف ۲۰۰ هزار فقره کارت رفاهی صادر کنند؛ یعنی در مجموع پنج بانک باید یک میلیون فقره وام هفت میلیون تومانی پرداخت کنند.

سقف مبلغ وام سهام عدالت هفت میلیون تومان اعلام شده است؛ از آنجایی که این پنج بانک باید حداقل یک میلیون فقره وام بدهند در مجموع باید هفت هزار میلیارد تومان وام پرداخت شود!

بر همین مبنا همه اشخاص حقیقی از جمله دارندگان سهام عدالت که تاکنون هیچ میزان از سهام خود را نفروخته‌ اند و همه سرپرستان خانوار که حداقل یکی از یارانه‌ های نقدی یا معیشتی را دریافت می‌ کنند، می‌ توانند تا سقف هفت میلیون تومان کارت رفاهی دریافت کنند.

لازم به بیان است حداکثر مبلغ این وام، هفت میلیون تومان است! بنابراین این احتمال وجود دارد که بانک مبلغی کمتر از این مقدار را به متقاضیان بدهد.

توجه داشته باشید درصد ارزش روز سهام عدالت (بر اساس اعلام شرکت سپرده گذاری مرکزی و تسویه وجوه) و حساب‌ های یارانه نقدی و معیشتی طبق اعلام سازمان هدفمندسازی یارانه‌ ها و با در نظر گرفتن کسورات مربوط به اقساط وام‌ های پرداخت شده قبلی، می‌ تواند به عنوان وثیقه‌ های قابل قبول از مشتری برای پرداخت وام هفت میلیون تومانی مورد پذیرش قرار گیرد.

نرخ سود وام یارانه و سهام عدالت

بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران اعلام کرده است که نرخ سود این وام براساس مصوبات شورای عالی پول و اعتبار است. در آخرین مصوبه این شورا نرخ تسهیلات بانکی ۱۸ درصد اعلام شد؛ بنابراین این وام نیز مشمول نرخ سود ۱۸ درصد می‌ شود، مگر این که بانک برای مشتریان خود تخفیفی در نظر بگیرد…

نحوه بازپرداخت

مهلت بازپرداخت اعتبار اعطایی به تشخیص موسسه اعتباری حداکثر ۱۸ ماه است.

آیا این خبر مفید بود؟

نتیجه بر اساس رای موافق و رای مخالف

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید :

نظر شما

صفحه اول روزنامه ها