تقدیر مدیرکل سازمان محیط زیست از فجر انرژی/ ۳۰ هزار اصله حرا در خوریات کاشته شد

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان برای دومین بار به دلیل کاشت 30000 (سی هزار) اصله درخت حرا در خوریات منطقه، از شرکت فجر انرژی تقدیر کرد.

تقدیر مدیرکل سازمان محیط زیست از فجر انرژی/ 30 هزار اصله حرا در خوریات کاشته شد
صفحه اقتصاد -

در مراسم ویژه ای که روز 20 اسفند ماه و با حضور معاون وزیر نفت در امور پتروشیمی، مدیرعامل سازمان منطقه ویژه و تعدادی ار مدیران منطقه انجام گرفت، داوود میرشکار مدیرکل حفاظت محیط زیست استان خوزستان از مدیرعامل شرکت فجر انرژی تقدیر به عمل آورد.

شرکت فجر انرژی خلیج فارس در سال ۱۴۰۲ پس از بر گزاری جلسات متعدد کارگروه نهضت سبز شهرستان در راستای کاشت ۱میلیارد درخت  با هدف حفظ توسعه پایدار، کنترل و جلوگیری از گسترش تغییرات اقلیمی و توسعه فضای سبز دریایی شهرستان با توجه به سهم این شرکت در فرآیند ها و اقدامات مسئولیت اجتماعی منطقه ویژه اقتصادی، فرآیند کاشت ۳۰۰۰۰ نهال حرا در خوریات بندر ماهشهر را در دستور کار خود قرار داد.

شرکت فجر، پس از فراخوان شرکت های توانمند و بومی منطقه و انتخاب عوامل اجرایی توانمند و با نظارت مستقیم اداره منابع طبیعی شهرستان نسبت به تهیه و کاشت نهال ها اقدام نمود.

گفتنی است درخت حرا دارای مزایای بسیار زیادی برای محیط زیست و اکوسیستم منطقه بوده و اشاره به دو مورد اساسی آن خود گویای همه چیز است: اول اینکه بر اساس مطالعات صورت گرفته دانشگاه معتبر داخلی و تحت نظارت کامل سازمان محیط زیست جذب کربن از محیط توسط یک متر مربع از فضای سبز دریایی ده برابر بیشتر از یک متر مربع فضای سبز خشکی می باشد و دیگر اینگه با توجه به این مورد که اکثریت آبزیان خلیج فارس جهت زاد و ولد محیط آرام اطراف جنگلهای درخت های حرا را انتخاب می کنند پس وجود این درختان علاوه بر کمک بسزایی در جلوگیری از انقراض گونه های آبزی می نماید، در ازدیاد این گونهها و بهبود وضعیت صید و معیشت مردم منطقه بسیار موثر است.

آیا این خبر مفید بود؟

نتیجه بر اساس رای موافق و رای مخالف

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید :

نظر شما

اخبار مرتبط سایر رسانه‌ها
    اخبار از پلیکان
    اخبار روز سایر رسانه ها
      اخبار از پلیکان