وضعیت آب و هوا هرمزگان فردا شنبه ۲۷ آبان ماه ۱۴٠۲ | هرمزگانی ها بخوانند

در این خبر به توضیحاتی درباره پیش بینی وضعیت آب و هوا هرمزگان فردا شنبه ۲۷ آبان ماه ۱۴٠۲ پرداخته شده است.

وضعیت آب و هوا هرمزگان فردا شنبه ۲۷ آبان ماه ۱۴٠۲ | هرمزگانی ها بخوانند
صفحه اقتصاد -

رییس اداره هواشناسی قشم با اشاره به اینکه ناپایداری وضعیت جوی و فعالیت سامانه بارشی در بیشتر نقاط استان هرمزگان امروز (جمعه) تداوم خواهد داشت، به اهالی این استان توصیه کرد از قرارگیری در حریم و بستر رودخانه های فصلی و صعود به بلندی ها خودداری کنند.

محمد کاملی دیرستانی با توصیف پیش بینی وضعیت جوی، دریایی و دمایی استان هرمزگان و جزیره قشم اظهار کرد: طبق تحلیل نقشه ها و مُدل های هواشناسی در روز جاری ناپایداری وضعیت جوی و دریایی در سطح استان پیش بینی می شود.

وی با اشاره به اینکه سامانه بارشی امروز نیز در بیشتر نقاط استان هرمزگان تداوم خواهد داشت، گفت: در این مدت، رگبار باران و رعد و برق، تُند باد لحظه‌ای گاه تگرگ، آبگرفتگی معابر عمومی و همچنین سیلابی شدن مسیل ها مورد انتظار است.

رییس اداره هواشناسی جزیره قشم توضیح داد: در ساعت های شب شب بتدریج از میزان ابرناکی در غرب و شمال استان هرمزکان کاسته خواهد شد اما تا ظهر شنبه ۲۷ آبان، در مناطق دریایی و ساحلی مرکزی و شرقی (تنگه هرمز و دریای عمان) رگبار باران، رعد و برق و تُندباد لحظه ای مورد انتظار است.

کاملی دیرستانی اضافه کرد: بیشتر بارش های این سامانه در مناطق دریایی استان، جزایر و سواحل پیش بینی می شود و همچنین با توجه به افزایش باد جنوب شرقی-جنوب غربی، شرایط برای دریانوردی مساعد نخواهد بود، از این رو توصیه می شود ضمن جلوگیری از رفت و آمد شناورهای سبک، صیادی و تفریحی، تمهیدات لازم نیز در بنادر استان هرمزگان صورت پذیرد.

وی گفت: امروز نوسانات دمایی نسبت به روز گذشته تغییرات قابل توجهی نخواهد داشت، اما از صبح فردا (شنبه) کاهش دمای کمینه و در ساعت های ظهر فردا نیز افزایش نسبی دمای بیشینه پیش بینی می شود.

رییس اداره هواشناسی قشم بیشینه دما و رطوبت را در ایستگاه هواشناسی (فرودگاه قشم) ۲۱ درجه و ۹۲ درصد و شهر قشم را ۲۳ و ۸۲ درصد اعلام کرد.

استان هرمزگان با دارا بودن بیش از ۹۰۰ کیلومتر مرز دریایی از سواحل شرق استان (جاسک) در دریای عمان تا سواحل نیلگون خلیج فارس در شرق استان (پارسیان) و برخورداری از جزایر ۱۴ گانه خلیج فارس، یکی از مهم ترین و راهبردی ترین استان های ایران است که از جاذبه های منحصر به فردی چون جنگل های بی همتای حرا و مرغوب ترین مروارید جهان و ده ها اثر تاریخی و طبیعی برخوردار است.

خلیج فارس با گستره نزدیک به ۲۳۷ هزار و ۴۷۳ کیلومتر مربع بین ۲۴ تا ۳۰ درجه و ۳۰ دقیقه عرض شمالی و ۴۸ تا ۵۶ درجه و ۲۵ دقیقه طول شرقی از نصف‌النهار گرینویچ واقع شده است و جزیره زیبای قشم، همچون نگینی بر پهنه آب های نیلگون آن می درخشد.

منبع: ایرنا
آیا این خبر مفید بود؟

نتیجه بر اساس رای موافق و رای مخالف

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید :

نظر شما