سه مرد اعدامی از چوبه دار رهایی یافتند / مادر دلسوز همه رابه گریه انداخت

مادر مقتول با شنیدن نام حضرت زهرا(س) هنگام اجرا حکم، از قصاص قاتل گذشت.

سه مرد اعدامی از چوبه دار رهایی یافتند / مادر دلسوز همه رابه گریه انداخت
صفحه اقتصاد -

ناصر عتباتی رییس کل دادگستری آذربایجان غربی روز پنجشنبه در این خصوص اظهار کرد: زیباترین نمود انسانیت و ایمان به اهل بیت عصمت و طهارت (ع) زمانی جلوه کرد که هنگام اجرای حکم یکی از این محکومان، مادر مقتول با شنیدن نام حضرت فاطمه زهرا (س) از حق خود گذشت کرد و خودش طناب دار را از گردن قاتل باز کرد و حیاتی دوباره به او بخشید.

وی اضافه کرد: در این پرونده سه محکوم به قصاص  نفس با هویت های «ف- ا»، «ح – ا» و «ش-ع» وجود داشت که حکم محکومیت به قصاص نفس آنها صادر و به تایید دیوان عالی کشور رسیده و قطعی شده بود و قرار بود سحرگاه امروز، پنجشنبه در زندان ارومیه به دار مجازات آویخته شوند.

رییس کل دادگستری آذربایجان غربی ادامه داد: در صورتی که همه شرایط برای اجرای حکم این سه نفر در سحرگاه امروز مهیا بود، با مداخله مدیران قضایی و زندان، شوراهای حل اختلاف و هسته های جهادی بخشایش و مددکاری زندان، اولیای دم پای چوبه دار  ، به این افراد فرصت دوباره زندگی بخشیدند.

عتباتی گفت: این مورد، نوزدهمین، بیستمین وبیست و یکمین سازش قصاص نفسی است که در آذربایجان غربی، با تلاش فعالان عرصه صلح و سازش و نیک سیرتی اولیای دم رقم می خورد.

وی اظهار امیدواری کرد که این روند ادامه داشته و تا پایان سال نیز شاهد گذشت های بیشتری در تمامی دعاوی در آذربایجان غربی باشیم.

 

 

منبع: رکنا
آیا این خبر مفید بود؟

نتیجه بر اساس رای موافق و رای مخالف

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید :

نظر شما