مدارس آذربایجان‌ شرقی و تبریز فردا دوشنبه ۲۲ آبان ماه ۱۴۰۲ تعطیل است؟

در این خبر به توضیحاتی درباره اینکه مدارس آذربایجان‌ شرقی و تبریز فردا دوشنبه ۲۲ آبان ماه ۱۴۰۲ تعطیل است؟ پرداخته شده است.

مدارس آذربایجان‌ شرقی و تبریز فردا دوشنبه ۲۲ آبان ماه ۱۴۰۲ تعطیل است؟
صفحه اقتصاد -

رییس گروه پیش‌بینی اداره کل هواشناسی آذربایجان‌شرقی گفت: از امروز تا چهارشنبه با توجه به سکون و پایداری نسبی جو، غلظت آلاینده‌های جوی در شهرهای پرجمعیت و صنعتی استان به ویژه تبریز افزایش می‌یابد.

با توجه به وجود افزایش آلاینده ها در تبریز احتمال تعطیلی مدارس این شهر فردا وجود دارد. 

گفتنی است که تاکنون خبری مبنی بر تعطیلی مدارس تبریز فردا دوشنبه ۲۲ آبان ماه ۱۴۰۲ اعلام نشده است، در صورت اعلام در این خبر بروزرسانی می شود. 

«محمد امیدفر»، افزود: بر اساس آخرین نقشه های پیشیابی هواشناسی و آخرین تصاویر ماهواره ای در این بازه زمانی جوی پایدار در استان حاکم می شود و کاهش کیفیت هوا در این شهرها دور از انتظار نیست.

وی با بیان اینکه در برخی نواحی استان احتمال بروز غبار محلی وجود دارد، اظهار کرد: تمامی گروه های سنی به ویژه کودکان، سالمندان و بیماران قلبی و تنفسی در این مدت از تردد غیرضروری در فضای آزاد به ویژه مناطق آلوده و مرکز شهر خودداری کنند.

رییس گروه پیش‌بینی اداره کل هواشناسی آذربایجان‌شرقی گفت: از بعد از ظهر چهارشنبه نفوذ و فعالیت سامانه بارشی موجب افزایش ابر و در نواحی جنوبی استان، گاهی به صورت رگبار و غرش آذرخش خواهد بود.

امیدفر، ادامه داد: در ۲۴ ساعت گذشته سراب با دمای یک درجه سانتی گراد زیر صفر و کلیبر با دمای ۹ درجه بالای صفر به ترتیب سردترین و گرمترین شهرهای استان بودند و دمای تبریز در خنک ترین زمان به ۶ درجه بالای صفر رسید.

آذربایجان شرقی منطقه ای سردسیر و کوهستانی است و از لحاظ تقسیم بندی های اقلیمی جزو مناطق نیمه خشک به حساب می آید.

آب و هوای این استان به طور کلی سرد و خشک است ولی به علت تنوع توپوگرافیکی از اقلیم های متفاوتی برخوردار است.

این استان همواره تحت تاثیر بادهای سرد شمالی و سیبری و بادهای مرطوب دریای سیاه و مدیترانه و اقیانوس اطلس همچنین بادهای محلی متاثر از کوهستان های سبلان در شرق، سهند در غرب و جنوب غربی، رشته کوه های قره داغ در شمال، رشته کوه های تخت سلیمان و اربط در جنوب، ارتفاعات بزقوش در جنوب شرق و قوشاداغ در شمال شرق استان قرار دارد.

منبع: ایرنا
آیا این خبر مفید بود؟

نتیجه بر اساس رای موافق و رای مخالف

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید :

نظر شما

اخبار مرتبط سایر رسانه‌ها
    اخبار از پلیکان

    آخرین اخبار

    اخبار روز سایر رسانه ها
      اخبار از پلیکان