وضعیت آب و هوا سمنان فردا چهارشنبه ۱۷ آبان ماه ۱۴٠۲ | سمنانی ها بخوانند

در این خبر به توضیحاتی درباره پیش بینی وضعیت آب و هوا سمنان فردا چهارشنبه ۱۷ آبان ماه ۱۴٠۲ پرداخته شده است.

وضعیت آب و هوا سمنان فردا چهارشنبه ۱۷ آبان ماه ۱۴٠۲ | سمنانی ها بخوانند
صفحه اقتصاد -

کارشناس اداره پیش‌بینی اداره کل هواشناسی استان سمنان از صدور هشدار نارنجی در این استان خبر داد.

فاطمه بنائیان اظهار کرد: این هشدار سطح نارنجی برای بازه زمانی اواخر امروز ۱۶ تا فردا ۱۷ آبان ماه صادر شده است.

وی از بارش باران ، رگبار و رعد و برق و احتمال تگرگ در ارتفاعات شمالی و شرقی این استان خبر داد و افزود: با توجه به نفوذ این سامانه بارشی شاهد کاهش بیشتر دما در مناطق مختلف استان خواهیم.

وی همچنین از احتمال وزش بادهای شدید در مناطق مستعد این استان خبر داد و گفت: وزش باد شدید، بارش پراکنده برف در مناطق کوهستانی و مرتفع و احتمال کولاک از دیگر مخاطرات احتمالی در نواحی کوهستانی و سردسیر استان طی امروز و فردا است.

وی همچنین از مه‌آلودگی و کاهش دید افقی در محورهای شمالی استان خبر داد و از کاربران جاده خواست: در سفر به مناطق شمالی و کوهستانی استان احتیاط لازم را داشته باشند.

وی با اشاره به لغزنده بودن محورها در این شرایط آب و هوایی ادامه داد: انتظار می‌رود که رانندگان ضمن احتیاط، هشدارهای مسوولان پلیس راه و راهداری را جدی بگیرند.

وی از احتمال آبگرفتگی در معابر عمومی و جاری شدن روان‌آب‌ها و احتمالی سیلابی شدن مسیل‌ها و رودخانه های فصلی خبر داد و گفت: احتمال اختلال ترد در محورها و کاهش نسبی دید افقی به ویژه در محورهای شمالی وجود دارد.

کارشناس اداره پیش‌بینی اداره کل هواشناسی استان از مجن به عنوان سردترین نقطه امروز استان نام برد و گفت: دمای هوا در این شهر به سه درجه سانتیگراد رسید.

وی همچنین با توجه به بارش های احتمالی بر لزوم کنترل و لایروبی شبکه آبراه‌های استان و لایروبی جوی ها، کانال ها و آبراه‌ها و پاکسازی دهانه پل‌ها تاکید و توصیه کرد: افراد از صعود به ارتفاعات و نواحی کوهستانی خودداری کنند همچنین بهتر است از چرای دام‌ها در نواحی مرتفع پرهیز شود.

آیا این خبر مفید بود؟

نتیجه بر اساس رای موافق و رای مخالف

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید :

نظر شما