وضعیت آب و هوا مازندران فردا چهارشنبه ۱۷ آبان ماه ۱۴٠۲ | مازندرانی ها بخوانند

در این خبر به توضیحاتی درباره پیش بینی وضعیت آب و هوا مازندران فردا چهارشنبه ۱۷ آبان ماه ۱۴٠۲ پرداخته شده است.

وضعیت آب و هوا مازندران فردا چهارشنبه ۱۷ آبان ماه ۱۴٠۲ | مازندرانی ها بخوانند
صفحه اقتصاد -

هواشناسی مازندران با اعلام وضعیت هشدار سطح زرد، هرگونه فعالیت دریایی در آب‌های ساحلی این استان را از امروز سه شنبه تا بعدازظهر چهارشنبه هفته جاری، ناامن اعلام کرد.

هواشناسی مازندران روز سه‌شنبه اعلام کرد که با شکل‌گیری جریان‌های خنک و مرطوب شمالی و عبور موج از تراز میانی جو، دریای خزر با وزش باد شدید، بارندگی گاهی به نسبت شدید و کاهش دید مواج خواهد شد و برای فعالیت دریایی ناامن می‌شود.

هواشناسی مازندران با بیان این که، سامانه ناپایدار جوی مناطق ساحلی و دور از ساحل را تحت تاثیر قرار می‌دهد اعلام کرد که بیشینه سرعت وزش باد در مناطق نزدیک ساحل تا ۱۳ متر بر ثانیه خواهد رسید که این امر باعث شکل‌گیری امواج تا ۲.۵ متر می شود و برای فعالیت های دریایی مناسب نخواهد بود.
هواشناسی مازندران هشدار داد که این وضعیت جوی دریایی علاوه بر احتمال غرق شدن شناگران و قایق های تفریحی و شناورهای سبک، اختلال در فعالیت صیادی و شناورهای صیادی متوسط و احتمال پاره شدن تورهای صیادی را نیز به همراه خواهد داشت.

در این اخطاریه به مسافران و علاقه‌مندان به دریا توصیه شده است در طی این مدت علاوه بر خودداری از فعالیت‌های تفریحی، جوانب احتیاط را در فعالیت های صیادی در نظر بگیرند.

مازندران حدود ۴۸۰ کیلومتر از سواحل جنوبی دریای خزر را در اختیار دارد که بیشترین میزان در میان سه استان شمالی است.

هواشناسی مازندران همچنین روز گذشته نیز با صدور هشدار سطح زرد، نسبت به احتمال بروز سیلاب در مناطق شرقی این استان هشدار داد.

این اخطاریه با اشاره به شکل گیری جریانات شمالی همراه با عبور موج از تراز میانی جو، زمان فعالیت این سامانه جدید را از بعدازظهر امروز سه شنبه تا صبح روز چهارشنبه هفته جاری اعلام و وزش باد، بارندگی گاهی به صورت رگباری، وقوع رعد و برق، وزش باد به نسبت شدید موقتی و کاهش دما را از نوع مخاطره این شرایط ناپایدار جوی ذکرکرد.

هواشناسی مازندران منطقه اثر این سامانه را مناطق شرقی استان ذکرکرد و نسبت به احتمال آبگرفتگی معابر و جاری شدن روان آب، ریزش سنگ در محورهای کوهستانی، کاهش دید و اختلال در ترددهای جاده‌ای هشدار داد.

در این اخطاریه سطح زرد، هواشناسی به شهروندان توصیه کرد علاوه بر مقاوم سازی سازه های کم مقاوم و سایر اقدامات پیشگیرانه، هنگام ترددهای جاده ای جوانب احتیاط را رعایت و از صعود به ارتفاعات و اسکان یافتن در حاشیه رودخانه ها در طی این مدت خودداری کنند.

شرایط جوی مازندران در روز سه‌ شنبه را صاف تا نیمه ابری، از بعدازظهر ابری به تدریج با رگبارباران، رعد و برق پراکنده و وزش باد پیش بینی شده و بارش در نیمه شرقی استان از مقدار و شدت بیشتری برخوردار خواهد بود.

آسمان مازندران در روز چهارشنبه ابری همراه با رگبار پراکنده به تدریج از سمت غرب استان با کاهش ابر، روز پنج‌شنبه صاف تا نیمه ابری با افزایش نسبی دما و در آخرین روز هفته جمعه نیز صاف تا نیمه ابری و از بعدازظهر به تدریج ابری همراه با وزش باد به نسبت شدید موقتی، رگبار باران و رعد و برق پیش بینی شده است.

منبع: ایرنا
آیا این خبر مفید بود؟

نتیجه بر اساس رای موافق و رای مخالف

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید :

نظر شما

اخبار مرتبط سایر رسانه‌ها
    اخبار از پلیکان

    آخرین اخبار

    اخبار روز سایر رسانه ها
      اخبار از پلیکان