وضعیت آب و هوا گیلان فردا دوشنبه ۲۷ شهریور ماه ۱۴٠۲

وضعیت آب و هوا استان گیلان فردا دوشنبه ۲۷ شهریور ماه ۱۴٠۲ | گیلانی ها بخوانید

در این خبر به توضیحاتی درباره پیش بینی وضعیت آب و هوا استان گیلان فردا دوشنبه ۲۷ شهریور ماه ۱۴٠۲ پرداخته شده است.

وضعیت آب و هوا استان گیلان فردا دوشنبه ۲۷ شهریور ماه ۱۴٠۲ | گیلانی ها بخوانید
صفحه اقتصاد -

کارشناس هواشناسی گیلان گفت: نقشه‌ها و اطلاعات هواشناسی نشانگر ورود سامانه بارشی از عصر و اواخر وقت امشب (یکشنبه) به استان است.

سیدعلاالدین حسینی روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار کرد: امروز شرایط جوی در گیلان تقریبا آرام، آسمان صاف تا نیمه ابری پیش بینی شده اما این وضعیت از عصر و شب امروز تغییر خواهد کرد و به تدریج سامانه بارشی وارد استان می‌شود.

وی با بیان اینکه بر اساس ورود این سامانه بارشی برای عصر امروز تا سه‌شنبه هشدار سطح نارنجی در گیلان صادر شده‌است، اضافه کرد: این سامانه تا اواخر هفته جاری با شدت و ضعف در استان ادامه دارد.

کارشناس هواشناسی گیلان خاطر نشان کرد: بر اساس خروجی مدل‌های هواشناسی شدت فعالیت این سامانه بارشی طی روزهای دوشنبه و سه شنبه پیش‌بینی شده که بارش‌ها طی این ۲ روز در برخی مناطق شدید و قابل ملاحظه خواهد بود.

وی اظهار کرد: احتمال بالاآمدن آب سطح رودخانه‌ها و آبگرفتگی معابر عمومی طی این مدت وجود دارد از اینرو ضروریست تا از توقف در حاشیه رودخانه‌ها و مسیل‌ها خودداری شود و احتیاط لازم در هنگام رانندگی به عمل آید.

کارشناس هواشناسی گیلان با اشاره به کاهش دمای هوا طی این مدت بین ۶ تا ۱۰ درجه سلسیوس خاطر نشان کرد: طی ۲۴ ساعت گذشته ازبرم سیاهکل با ۳۱ درجه گرمترین و دیلمان با ۱۰ درجه خنک ترین مناطق استان بودند، دمای رشت دیروز ۲۷ تا ۲۸ درجه سلسیوس بوده و دمای فعلی این شهر ۲۱ درجه و رطوبت ۹۰ درصد است.

وی اظهار کرد: دریا طی این مدت با ارتفاع موج بیش از ۲ متر برای فعالیت های دریانوردی و شنا نامناسب است.

آیا این خبر مفید بود؟

نتیجه بر اساس رای موافق و رای مخالف

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید :

نظر شما

صفحه اول روزنامه ها

قیمت لحظه‌ای سکه و طلا

قیمت لحظه‌ای ارزها