چگونه عملیات نظامی سپاه در مرزهای غربی کشور تروریست ها را فرار داد؟

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاسی خارجی مجلس درباره ضرب‌العجل ایران به گروهک‌های تروریستی حاضر در اقلیم کردستان عراق برای پاکسازی مناطق مرزی با کشورمان توضیح داد.

چگونه عملیات نظامی سپاه در مرزهای غربی کشور تروریست ها را فرار داد؟
صفحه اقتصاد -

یعقوب رضازاده عضو هیئت رئیسه کمیسیون امنیت ملی مجلس گفت: حملات موشکی و پهپادی اخیر سپاه پاسداران به مقرهای تروریست‌ها،‌ زمینه نابودی تعداد زیادی از عناصر و تجهیزات این گروهک‌ها در کردستان عراق را فراهم کرد و بازماندگان این گروهک‌ها اقدام به تخلیه مقرهای خود کردند.

وی با بیان اینکه در ۴ دهه گذشته نزدیک به ۳۷ هزار شهید در منطقه شمال غرب کشور در درگیری با عناصر ضدانقلاب داشتیم، عنوان کرد: البته عناصر حزب دموکرات و کومله بعد از تثبیت حاکمیت جمهوری اسلامی اقدام به تاسیس تشکیلات سیاسی نظامی کردند و احزاب مسلحی همچون پژاک و پ ک ک را تشکیل دادند که تمرکز حزب تروریستی پژاک عمدتاً در منطقه قندیل در خاک عراق داشته و حزب مسلح پ پ ک نیز عمده فعالیت خود را در نزدیکی مرزهای ترکیه و عراق سازماندهی کرده است.

این عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با تاکید بر اینکه حضور گروهک‌های تروریستی در مرزهای غربی ایران موجب بی‌ثباتی و ناامنی در منطقه بوده است، گفت: اقداماتی چند وقت اخیر سپاه پاسداران و مشخصاً قرارگاه حمزه سیدالشهدا در حمله موشکی و توپخانه‌ای به مقرهای تروریست‌ها،‌ زمینه نابودی تعداد زیادی از عناصر و تجهیزات این گروهک‌ها در کردستان عراق را فراهم کرد و بر همین مبنا نیز بازماندگان این گروهک‌ها اقدام به تخلیه مقرهای خود کردند. عناصر ضدانقلاب دموکرات و کومله از اوایل پیروزی انقلاب اسلامی در خاک کردستان عراق حضور داشتند و در دوره حکومت صدام نیز شاهد بودیم که حمایت‌های مالی و تسلیحاتی زیادی از این گروهک‌ها از سوی رژیم بعث صورت گرفت.

رضازاده، خاطرنشان کرد: متاسفانه رژیم خودمختار کردستان در سالهای گذشته به انحای مختلف از این گروهک‌های تروریستی حمایت کرده است. به همین جهت وزارت خارجه و ستادکل نیروهای مسلح با اعزام هیئت‌های نظامی و دیپلماتیک به عراق و رایزنی با مقامات سیاسی و نظامی این کشور مسئله خلع سلاح گروهک‌های تروریستی و جلوگیری از ایجاد پایگاه‌های ثابت در نزدیکی مرزهای ایران را به طور جدی پیگیری کردند که البته تاکنون علی‌رغم قول‌هایی که دولت عراق و رژیم خودمختار اقلیم کردستان داده‌اند، هنوز اقدامی عملی صورت نگرفته است.

وی افزود: عناصر ضدانقلاب در مناطق مرزی حاج‌عمران، قندیل، لولان و کِلَشین در خاک عراق حضور دارند و معمولاً در قالب تیم‌های ۱۰ الی ۱۲ نفره برای انجام عملیات، جمع‌آوری آذوقه، تبلیغات و بازدید از خانواده‌های معدومین در داخل روستاهایی ایران تردد می‌کنند.

عضو هیئت رئیسه کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: با توجه به حمایت‌هایی که آمریکا و رژیم صهیونیستی از گروهک‌هایی تروریستی غرب کشور دارند، تخلیه کردن مرزها توسط این گروهک‌ها کار پیچیده و زمان‌بری خواهد بود. البته در این راستا حکومت عراق اقدامات رو به جلویی انجام داده و سفر اخیر وزیر خارجه عراق به کشورمان نیز پیروی عملی کردن همین خواسته بحق جمهوری اسلامی بوده است.

منبع: تسنیم
آیا این خبر مفید بود؟

نتیجه بر اساس رای موافق و رای مخالف

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید :

نظر شما

صفحه اول روزنامه ها

قیمت لحظه‌ای سکه و طلا

قیمت لحظه‌ای ارزها