آخرین اخبار

بخوانید | واکنش جالب وزیر علوم به اخراج اساتید از دانشگاه‌ها | علاقه‌مند نیسیتم...

وزیر علوم در واکنش به ادعای اخراج اساتید از دانشگاه‌ها گفت: هیچ موقع دانشگاه عذر سرمایه‌های ارزشمند خود را به ناحق و غیرقانونی نمی‌خواهد.

بخوانید | واکنش جالب وزیر علوم به اخراج اساتید از دانشگاه‌ها | علاقه‌مند نیسیتم...
صفحه اقتصاد -

محمدعلی زلفی‌گل وزیر علوم در حاشیه جلسه روز گذشته هیأت دولت درباره برخی اخبار در خصوص اخراج اساتید دانشگاه‌ها بیان کرد: دانشگاه قواعد خاص خود را دارد و دانشگاه براساس آن قواعد اداره می‌شود. طبیعی است که یک عضو هیات علمی علاوه بر نظم و انضباط علمی باید نظم آموزشی و پژوهشی، اداری و فرهنگی را هم رعایت کند.

زلفی‌گل اظهار کرد: دانشگاه‌ها در جذب هیات علمی مستقل بوده و تصمیمات خود را برای جذب هیات علمی اتخاذ می کنند. اگر عضو هیات علمی احساس می‌کند نسبت به او ظلم شده است، از طریق قانون می‌تواند عمل کند و تقاضای تجدیدنظر کند تا پیگیری شود و سعی می‌شود در این مساله هم به منافع فردی و هم منافع ملی توجه شود.

وی افزود: مساله اخراج اساتید آن‌طور که در فضای مجازی به آن پرداخته شده، نیست. هیچ موقع دانشگاه عذر سرمایه‌های ارزشمند خود را به ناحق و غیرقانونی نمی‌خواهد. همه توفیقات امروز کشور نتیجه تلاش‌های دانشگاهیان است. نوع نگاه ما به اساتید دانشگاه این است که آنها سرمایه نمادین کشور بوده و علاقه‌مند نیسیتم به اساتید ما ظلم و بی‌احترامی شود.

وزیر علوم درباره امکانات آموزشی در استان سیستان و بلوچستان گفت: در استان سیستان بلوچستان بیشترین مراکز آموزش عالی را داریم و تلاش شده عدالت آموزشی برای مردم این استان رعایت شود. ما سعی می کنیم عدالت آموزشی را در توزیع اعتبارات و امکانات برای این استان لحاظ کنیم.

منبع: ايسنا
آیا این خبر مفید بود؟

نتیجه بر اساس رای موافق و رای مخالف

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید :

نظر شما