وضعیت آب و هوا آذربایجان غربی فردا دوشنبه ۲۰ شهریور ماه ۱۴٠۲

در این خبر به توضیحاتی درباره پیش بینی وضعیت آب و هوا آذربایجان غربی فردا دوشنبه ۲۰ شهریور ماه ۱۴٠۲ پرداخته شده است.

وضعیت آب و هوا آذربایجان غربی فردا دوشنبه ۲۰ شهریور ماه ۱۴٠۲
صفحه اقتصاد -

رییس اداره هواشناسی مهاباد گفت: با عبور امواج ناپایدار از جو میانی دمای هوا بین سه تا پنج درجه سانتی‌گراد در شهرستان های جنوب آذربایجان‌غربی کاهش یافته است.

اردلان محمدپور روز افزود: با عبور این امواج ناپایدار جوی تا روز سه‌شنبه شاهد ورزش تندباد، ریزش گرد و خاک و گردبادهای محلی در این منطقه خواهیم بود.

وی اضافه کرد: همزمان با فعالیت این امواج ناپایدار در منطقه، دمای هوا در بسیاری از مناطق استان به طور میانگین سه تا پنج درجه سانتی‌گراد کاهش پیدا کرده و از گرمای هوا در این منطقه کاسته می شود.

رییس اداره هواشناسی مهاباد ادامه داد: فعالیت این امواج در روز سه شنبه بیشتر به صورت وزش تندباد در طول روز خواهد بود و شب‌ها در این منطقه جوی آرام و پایدار حاکم می‌شود.

وی اظهار کرد: در شبانه روز گذشته تکاب با حداقل دمای ۱۱ درجه سانتی‌گراد، خُنک‌ترین شهر و میاندوآب با دمای ۳۳ درجه سانتی گراد گرم‌ترین شهر آذربایجان‌غربی بودند، در این مدت دمای هوا در مهاباد بین ۲۲ و ۳۲ درجه سانتی‌گراد در نوسان بود.

وی اضافه کرد: در مناطق شمالی آذربایجان‌غربی نیز احتمال بارش رگباری باران وجود دارد اما بارش باران در مناطق مرکزی و جنوبی استان پیش بینی نمی‌شود.

ایستگاه هواشناسی مهاباد در سال ۱۳۳۵ به عنوان ایستگاه باران‌سنجی راه‌اندازی شد و از سال ۱۳۶۴ به ایستگاه سینوپتیک (اصلی) ارتقا یافت و در طول شبانه روز (هر ساعت یک بار) تغییرات هواشناسی در آن اندازه گیری و ثبت می‌شود.

شهرستان مهاباد علاوه این ایستگاه هواشناسی سینوپتیک، دارای هفت ایستگاه باران سنجی است.

مهاباد در جنوب آذربایجان‌غربی واقع شده است.

آیا این خبر مفید بود؟

نتیجه بر اساس رای موافق و رای مخالف

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید :

نظر شما

صفحه اول روزنامه ها

قیمت لحظه‌ای سکه و طلا

قیمت لحظه‌ای ارزها