سخنگوی سازمان منطقه آزاد انزلی خبر داد:

تحقق وعده رییس جمهور شهید در منطقه آزاد انزلی

مهدی کاظمیان سخنگوی سازمان اظهار داشت: طرح زیرساختی موصوف به طول 37 کیلومتر از ایستگاه پیربازار رشت شروع شده و نقطه نهایی آن اسکله رو رو، مجتمع بندری کاسپین است.

تحقق وعده رییس جمهور شهید در منطقه آزاد انزلی
صفحه اقتصاد -

مهدی کاظمیان سخنگوی سازمان با بیان اینکه در راستای تحقق وعده های دولت رییس جمهور شهید، با حضور دکتر محمد مخبر، سرپرست ریاست جمهوری، دستیار ویژه رئیس‌جمهور روسیه و معاون نخست وزیر جمهوری آذربایجان طرح ملی اتصال مجتمع بندری کاسپین به خطوط ریلی سراسری، فردا مورد بهره برداری رسمی قرار می گیرد، اظهار داشت: طرح زیرساختی موصوف به طول 37 کیلومتر از ایستگاه پیربازار رشت شروع شده و نقطه نهایی آن اسکله رو رو، مجتمع بندری کاسپین است.

وی هزینه احداث این طرح بزرگ ملی که از سوی وزارت راه و شهرسازی و با همکاری این سازمان تکمیل شده را بیش از 30 هزار میلیارد ریال عنوان نمود که قدرالسهم سازمان منطقه آزاد انزلی حدود 300 میلیارد تومان است.

سخنگوی سازمان منطقه آزاد انزلی با تصریح براهمیت تکمیل این طرح ملی، مهمترین اثر بین المللی اتصال مجتمع بندری کاسپین به خطوط ریل کشورمان را تکمیل زیرساخت جهت فعال سازی کریدور شمال جنوب و توسعه همکاری ها با کشورهای عضو اتحادیه اقتصادی اوراسیا بیان کرد و گفت: از سوی دیگر با بهره برداری از این طرح دریای شمالی به دریاهای جنوبی و آبراههای بین المللی متصل شده و زمینه مناسبی برای توسعه روابط اعضای اتحادیه اقتصادی اوراسیا با کشورهای حاشیه جنوبی خلیج فارس فرآهم می شود.

مهدی کاظمیان با اشاره به تأکیدات رییس جمهور شهید در جریان بازدید از مجتمع بندری کاسپین، مبنی بر تسریع در تکمیل این طرح زیرساختی مهم ملی، اضافه کرد: با بهره برداری از این طرح یکی دیگر از وعده های صادق دکتر سید ابراهیم رییسی جامعه عمل پوشیده و گام مهمی در توسعه دیپلماسی اقتصادی و ترانریتی کشورمان با کشورهای حوزه دریای کاسپین، اوراسیا و سازمان همکاری های شانگهای برداشته می شود.

آیا این خبر مفید بود؟

نتیجه بر اساس رای موافق و رای مخالف

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید :

نظر شما

اخبار مرتبط سایر رسانه‌ها
  اخبار از پلیکان
  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت صفحه اقتصاد هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد
  اخبار روز سایر رسانه ها
   اخبار از پلیکان
   تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت صفحه اقتصاد هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد