یک خبر خوب | آیا اینترنت بدون فیلتر فعال می‌شود؟ | شرایط دریافت اینترنت باز 

صفحه اقتصاد- در این خبر به توضیحاتی درباره اینکه آیا اینترنت بدون فیلتر فعال می‌شود؟ و شرایط دریافت اینترنت باز پرداخته شده است.

یک خبر خوب | آیا اینترنت بدون فیلتر فعال می‌شود؟ | شرایط دریافت اینترنت باز 

صفحه اقتصاد - در این خبر به توضیحاتی درباره اینکه آیا اینترنت بدون فیلتر فعال می‌شود؟ و شرایط دریافت اینترنت باز پرداخته شده است.
اینترنت بدون فیلتر به زودی فعال می‌شود.
اینترنت بدون فیلتر به زودی فعال می‌شود. جزئیات فعال شدن اینترنت بدون فیلتر و مشمولان اینترنت بدون فیلتر اعلام شدند. وزیر علوم درباره زمان فعال شدن اینترنت بدون فیلتر و مشمولان اینترنت باز توضیحاتی ارائه کرد.

وزیر علوم گفت: فرایندهای مربوط به اختصاص اینترنت باز به اساتید دانشگاه‌ها انجام شده است و به زودی ابلاغ می‌شود.

محمد علی زلفی گل، وزیر علوم، تحقیقات و فناوری درباره آخرین وضعیت اختصاص اینترنت باز به اساتید دانشگاه ها گفت: فرایند های مربوط به اختصاص اینترنت باز به اساتید دانشگاه ها انجام شده و به زودی ابلاغ می‌شود.

وزیر علوم ادامه داد: از دانشگاه‌ها خواسته شده بود لیست اعضای هیأت علمی خود را برای دسترسی به اینترنت باز ارائه دهند، دسترسی به اینترنت باز به منظور استفاده از سکوها و تارنماهای بین المللی با محتوای علمی، آموزشی، پژوهشی و فناوری صورت می‌گیرد.

وزیر علوم افزود: معاون حقوقی وزارت علوم تحقیقات و فناوری پیگیر این موضوع است.

براساس این گزارش، اواخر سال گذشته مرتضی فرخی، معاون حقوقی و امور مجلس وزارت علوم تحقیقات و فناوری در خصوص دسترسی اعضای هیات علمی دانشگاه ها به اینترنت باز نامه ای به روسای دانشگاه ها، مراکز آموزش عالی، پژوهشی و فناوری به شرح زیر ارسال کرد:

با عنایت به مصوبه یکصدو بیست و نهمین جلسه کارگروه تعیین مصادیق مجرمانه دستور فرمایید نسبت به تهیه لیست اعضای محترم هیئت علمی آن موسسه براساس فرم پیوست در قالب فایل اکسل جهت دسترسی به اینترنت باز به منظور استفاده از سکوها و تارنماهای بین المللی با محتوای علمی، آموزشی، پژوهشی و فناوری به قید فوریت جهت اقدامات بعدی به این معاونت ارسال فرمایید.

عیسی زارع پور، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات نیز در این خصوص پیش از این گفته بود: اینترنت بدون فیلتر به اساتید مانند اینترنت خبرنگاری است که وزارت ارتباطات به برخی خبرنگاران داده است.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات عنوان کرده بود: این اینترنت برای دسترسی اساتید به سایت‌هایی که تحریم شده اند و برخی از سایت‌هایی که کاربرد چندگانه دارند و احیاناً مورد پالایش (فیلتر) قرار گرفته اند ارائه می‌شود.

آیا این خبر مفید بود؟

نتیجه بر اساس رای موافق و رای مخالف

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید :

نظر شما

صفحه اول روزنامه ها