ایران، میزبان اجلاس وزرای ارتباطات کشورهای عضو سازمان همکاری های اقتصادی D۸ می شود

با موافقت وزیر ارتباطات در جلسه با دبیرکل سازمان همکاری های اقتصادی D8، مقرر شد اجلاس وزرای ICT کشورهای عضو این سازمان سال آینده در ایران برگزار شود.

ایران، میزبان اجلاس وزرای ارتباطات کشورهای عضو سازمان همکاری های اقتصادی D8 می شود

با موافقت وزیر ارتباطات در جلسه با دبیرکل سازمان همکاری های اقتصادی D8، مقرر شد اجلاس وزرای ICT کشورهای عضو این سازمان سال آینده در ایران برگزار شود.

به گزارش صفحه اقتصاد به نقل از مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، ایسیاکا عبدالقادر امام، دبیرکل سازمان همکاری‌های اقتصادی D8، با عیسی زارع پور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در وزارت ارتباطات دیدار کرد.
زارع پور در این دیدار با اشاره به توانمندی های جمهوری اسلامی ایران در حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات، گفت: جمهوری اسلامی ایران ظرفیتهای بسیار خوبی در حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات بویژه توسعه پلتفرمهای بومی دارد که و روزانه میلیون ها کاربر در آنها فعالیت دارند.
وی همچنین با تشریح توانمندهای فضایی کشورمان در صنعت فضایی، افزود: ایران جزو کشورهایی به شمار می رود که چرخه کامل صنعت فضایی را دارد و هم اکنون به دانش طراحی، ساخت و پرتاب ماهواره های بومی و تحلیل داده های فضایی رسیده است.
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات از آمادگی ایران برای به به اشتراک گذاری دانش و توسعه همکاری در صنعت فضایی، ارتباطات و فناوری اطلاعات با کشورهای عضو سازمان همکاری های اقتصادی D8 خبر داد.
ایسیاکا عبدالقادر امام، دبیرکل سازمان همکاری‌های اقتصادی D8 نیز در این دیدار با بیان اینکه ایران یکی از کشورهای پیشرفته منطقه در علوم و فنون مختلف است و در سازمان D8 نیز نقش کلیدی و محوری دارد، گفت: باتوجه به پیشرفتهای ایران در حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات، از پیشنهاد برگزاری اجلاس وزرای ارتباطات کشورهای عضو سازمان همکاری های اقتصادی D8 در ایران بسیار خرسندم.
در این جلسه، اکبر قنبرپور رییس هیات مدیره و مدیرعامل منطقه ویژه اقتصادی و فرودگاه پیام، توضیحاتی را پیرامون امکانات و موقعیت این منطقه ویژه، ارایه کرد و از آمادگی این منطقه برای اختصاص بخشی به عنوان منطقه ویژه اقتصادی D8 در منطقه پیام خبر داد که مورد استقبال دبیر کل این سازمان قرار گرفت.
سازمان همکاری‌های اقتصادی D8 متشکل از هشت کشور اسلامی در حال توسعه شامل ایران، ترکیه، پاکستان، بنگلادش، اندونزی، مالزی، مصر و نیجریه است.
آیا این خبر مفید بود؟

نتیجه بر اساس رای موافق و رای مخالف

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید :

نظر شما

نظرسنجی

کدام یک از کاندیداهای زیر در انتخابات ریاست جمهوری رای می آورند؟

اخبار مرتبط سایر رسانه‌ها
    اخبار از پلیکان
    اخبار روز سایر رسانه ها
      اخبار از پلیکان