مدیرعامل شرکت فولاد آلیاژی ایران مطرح کرد:

«فولاژ»، تامین‌کننده ۱۷۰ کیلوگرم از آلیاژ مورد نیاز هر خودروی ایرانی

مدیرعامل شرکت فولاد آلیاژی ایران گفت: «فولاژ» بیش از ۱۵۰ تا ۱۷۰ کیلوگرم آلیاژ مورد نیاز هر خودروی ایرانی را تامین‌ می‌کند و توجه به دو عامل مهم تکنولوژی و پایداری کیفیت را در راستای استمرار همکاری با خودروسازان داخلی در دستور کار قرار داده است.

«فولاژ»، تامین‌کننده ۱۷۰ کیلوگرم از آلیاژ مورد نیاز هر خودروی ایرانی
صفحه اقتصاد -

محمد کمال‌زاده در حاشیه نوزدهمین نمایشگاه بین‌المللی قطعات، لوازم و مجموعه‌های خودرو در خصوص کیفیت خودروهای تولید داخل، بیان کرد: کیفیت در خودرو بحث گسترده‌ای است؛ این مسئله که تمام عوامل شرکت‌کننده در تولید خودرو دارای کیفیت باشند، منجر به تولید خودروی باکیفیت می‌شود.

وی افزود: ما باید صنعت خودروسازی را همگام با صنعت خودروسازی دنیا توسعه دهیم. طی ۶ سال اخیر، انقلابی را در صنعت خودروسازی چین شاهدیم و از آنجایی که در این کشور توسعه متوازن است، توسعه از پایین‌دست صنعت خودروسازی مانند قطعه‌سازی، تولید دیفرانسیل و .. آغاز می‌شود تا به مونتاژ برسد.

مدیرعامل شرکت فولاد آلیاژی ایران عنوان کرد: تمرکز بسیاری بر روی خودروی ارزان‌‎قیمت داریم؛ در حالی که باید اشل‌های مختلف تولید خودرو را داشته باشیم و سطح کیفیت در هر خودرو متناسب با قیمت آن باشد. ما در حالی سالانه چندین میلیارد تومان واردات خودرو داریم  که باید نگاه و استراتژی در این زمینه تغییر کند تا عدد واردات، صرف تولید خودرو شود.

کمال‌زاده ادامه داد: نگاه حاکمیتی به خودرو باید اصلاح شود و بخش خصوصی باید اجازه کار در خودروسازی را داشته باشد؛ همچنین باید خودروی گران‌قیمت تولید شود زیرا صنعت خودرو می‌تواند صدها صنعت را توسعه دهد و منجر به رشد اقتصادی شود.

وی با بیان اینکه شرکت فولاد آلیاژی ایران ۴۷۷ گرید فولادهای خاص در ۲۰ هزار کد مقطع گرید را تولید می‌کند که در نوع خود کم‌نظیر است، اظهار داشت: فولاد آلیاژی امکان رقابت با فولادهای دنیا را دارد و برند «فولاژ» تا قبل از تحریم‌ها برند شناخته شده در بازار اروپا بود که بر همین اساس توانستیم به کیفیت اعلا برسیم.

به گفته این فعال صنعت فولاد، شرکت فولاد آلیاژی ایران تامین‌‎کننده نیاز صنایع استراتژیک کشور است. این شرکت بالغ بر ۱۵۰ تا ۱۷۰ کیلوگرم آلیاژ مورد نیاز هر خودروی ایرانی را تامین‌ می‌کند و توجه به تکنولوژی و پایداری کیفیت، دو عامل مهم در استمرار همکاری خودروسازان با فولاژ بوده که کشور را نیز از واردات این محصول بی‌نیاز کرده‌ایم.

کمال‌زاده خاطرنشان کرد: صنایع خودروسازی کشور در توسعه رشد خوبی را داشته‌اند. هم‌راستا با این امر، شرکت فولاد آلیاژی ایران نیز توسعه را در دستور کار قرار داده و پروژه‌های جدید را در کنار فولادآلیاژی قدیم ایجاد کرده است.

وی در پایان یادآور شد: پروژه فولادسازی ۲ با ظرفیت تولید ۷۰۰ هزار تا یک میلیون تن و خط تولیدی وایر با ظرفیت ۴۵۰ هزار تن با ۵۰ درصد پیشرفت فیزیکی از جمله این پروژه‌هاست.

آیا این خبر مفید بود؟

نتیجه بر اساس رای موافق و رای مخالف

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید :

نظر شما

اخبار مرتبط سایر رسانه‌ها
  اخبار از پلیکان
  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت صفحه اقتصاد هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد
  اخبار روز سایر رسانه ها
   اخبار از پلیکان
   تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت صفحه اقتصاد هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد