انشا درباره کتاب و کتابخوانی برای تمام مقاطع همراه با نتیجه گیری

با فرا رسیدن روز ۲۴ آبان که به نام روز کتاب و کتابخوانی نامیده شده است به همین دلیل انشاهای متفاوت با چند سبک مختلف آورده ایم که خواهید خواند.

انشا درباره کتاب و کتابخوانی برای تمام مقاطع همراه با نتیجه گیری
صفحه اقتصاد -

در این مطلب انشاهای متفاوت درباره کتاب و کتابخوانی آورده ایم که بهتر است تمامی آنها را بخوانید و بعد برای نوشتن یک انشا با این موضوع ایده بگیرید. این انشاها همراه با مقدمه ، بدنه و نتیجه گیری هستند که می توانید در نوشتن از آنها ایده بگیرید.

انشا اول:

انشا درباره کتاب یار مهربان زیبا، ادبی و بلند با رعایت مراحل نوشتن (مقدمه بدنه و نتیجه)

مقدمه انشا در مورد کتاب

برای ورود به دنیایی فراتر از آنچه که در ذهن وجود دارد باید سختی هایی تحمل کرد، برای دانستن چراهایی که در سر و آرزوهایی که در دل است روزها و ماه ها باید وقت گذاشت، هزینه کرد، سفر رفت، افراد مختلفی را دید اما راهی کوتاه وجود دارد و آن خواندن کتاب در ژانرهای مختلف می باشد.

بدنه انشا در مورد کتاب

هر برگ کتاب ما را به جهانی فراتر از آنچه دیده ایم می برد، برگهای کتاب مانند بال هایی هستند که ما را در سراسر دنیا، از جهان گذشته تا آینده به گردش در می آورند، سفری هیجان انگیز به اعماق دریاها و اوج آسمان ها که در آن هیچ خطری ما را تهدید نمی کند.

کتاب ها با موضوعات متنوع به ما قدرت انتخاب می دهند تا از آنچه که می خواهیم لذت ببریم، با انتخاب کتاب خوب که از دل یک نویسنده ای توانا برآمده می توانیم وارد قلمروی از دانش بشویم، چه بسیار از موضوعات هستند که از دنیای اطراف ما می گویند از سالها قبل و تاریخ بشریت و چه بسیار موضوعات علمی که با خواندن آنها سزح معلومات ما بالا می رود. در طول شبانه روز حتما دقایقی وجود دارد که به بطالت می رود، در ترافیک های طولانی و یا سرگرم کارهای نامربوط . با برنامه ریزی می توان دقایقی از آن را صرف خواندن صفحات کتابی کنیم که دوست داریم آن وقت تاثیرش را در زندگی خواهید دید. 

پدر و مادران با خواندن کتاب می توانند الگوی مناسبی برای کودک خود باشند آنها زندگی را همچون کتاب برای فرزند خود شرح می دهند و فرزند مشتاق به خواندن می شود، کتاب ها هرگز فرزندان را تنها نمی گذارند و برای آنها دوستی مفید می باشند و به سلامت ذهن و هوش آنها کمک می کنند. چه خوب است که در بین هدایایی که به دیگران می دهیم کتاب را نیز بگنجانیم.

این روزها کتاب های صوتی متنوعی نیز وجود دارد که می توانید با انجام کارهای دیگرتان به شنیدن کتاب بپردازید. هرچند که لذتی که در ورق زدن کتاب وجود دارد در شنیدن کتاب با صدای دیگران نیست اما نکات مثبتی دارد که نمی توان آن را نادیده گرفت.

نتیجه گیری انشا در مورد کتاب

در انتخاب کتاب باید دقت کرد کتابها در تمامی سنین و ژانرهای مختلف نگاشته شده اند پس باید با توجه به سن و سال و علاقه خود آنچه را که می خواهیم و مناسبمان است انتخاب کنید تا با محتوای مناسبش در دریای بیکرانش غرق شویم.

انشا درباره کتاب

انشا دوم:

انشا در مورد کتاب کلاس چهارم

مقدمه انشا در مورد کتاب

کتاب یار مهربان و دوست بی آلایش ماست.ما با خواندن کتاب به دنیای دیگری سفر می کنیم و به کشف ناشناخته ها می پردازیم.همه ما باید ساعاتی از روز را به خواندن کتاب اختصاص دهیم تا از فواید بینظیر این دوست مهربان بهره مند شویم.

بدنه انشا در مورد کتاب برای پایه نهم

کتاب خواندن فواید زیادی برای ما بهمراه دارد.در ابتدا دانش ما را در موضوعات مختلف ارتقا می بخشد. ما را دانا تر می کند. وقتی چیزهای مختلف را یاد می گیریم، یاد می گیریم که با آنها نیز متفاوت برخورد کنیم. به همین ترتیب، کتاب ها ما را سرگرم هم می کنند. آنها خستگی ما را می از ما می گیرند و وقتی تنها هستیم با ما همراهی می کنند.علاوه بر این، کتاب ها به ما کمک می کنند تا حوزه های مورد علاقه خود را بشناسیم. آنها برای انتخاب شغل هم تا حد زیادی به ما کمک می کنند.از همه مهمتر، کتاب ها دایره لغات ما را بهبود می بخشد.

در واقع ما کلمات جدیدی از آن یاد می گیریم و این دایره واژگان ما را بیشتر می کند. علاوه بر این، کتاب ها مهارت خلاقیت ما را تقویت می کنند. آنها به ما کمک می کنند تا یک جنبه کاملاً جدید خودمان را کشف کنیم.به عبارت دیگر، کتاب ها ما را به زبان ها مسلط تر می کنند. آنها مهارت های نوشتاری ما را نیز افزایش می دهند.با کتاب خواندن اعتماد به نفس بیشتری پیدا می کنیم تا در زمینه های مختلف حرفی برای گفتن داشته باشیم.

به طور خلاصه، کتاب‌ها دیدگاه جدیدی و درک عمیق‌تری از چیزها به ما می‌دهند. بر شخصیت ما نیز تأثیر مثبت می گذارد. در حال حاضر با پیشرفت علم و تکنولوژی کتاب ها هم تغییراتی پیدا کردند و به شکل راحتی در دسترس ما قرار دارند.کتاب های الکترونیکی و کتاب های صوتی دو شکل جدید از کتاب های امروزی هستند که هر کدام از جذابیت خاص خود برخوردار هستند و به راحتی در هر شرایط و هر مکانی در دسترس ما هستند.

نتیجه گیری در مورد کتاب برای پایه نهم

به طور خلاصه، کتاب‌ها دیدگاه جدیدی و درک عمیق‌تری از چیزها به ما می‌دهند. بر شخصیت ما نیز تأثیر مثبت می گذارد. ما باید همه افراد را به خواندن کتاب،این یار مهربان تشویق کنیم.در اخر انشا خود را با خواندن یک شعر به پایان می رسانم.

گر که خواهی پیشرفتی با شتاب

بهره بردن از زمانت خوب و ناب

لحظه‌های عمر را غافل مشو

از رفیق مهربانی چون کتاب

2انشا درباره کتاب

انشا سوم:

انشا در مورد کتاب با مقدمه و نتیجه

مقدمه انشا در مورد کتاب و کتابخوانی

برای سفر به دنیای ناشناخته سری به کتاب فروشی و کتابخانه ها بزنید.کتاب ها در قفسه ها منتظر هستند آنها را ورق بزنید و پای در دلشان بشینید آنها حرفهای زیادی برای گفتن دارند.روح تشنه خود را سیراب کنید.

بدنه انشا در مورد کتاب و کتابخوانی

کتاب ای یار مهربان من،چه چیزی می توانم در وصف خوبی تو بنویسم؟ وقتی پایم به کتاب فروشی می رسد خودم را در دنیای دیگری تصور می کنم.دنیایی که در ان کتاب ها یکی یکی به سخن درمی آیند و من را به خواندن خود دعوت می کنند. هر کدام از آنها حرف تازه ای دارند. یکی برایم شعر می خواند، یکی از علم و تکنولوژی جدید می گوید،ان یکی با فریاد تاریخ را برایم شرح می دهد و من نمیدانم که سراغ کدام یکی بروم پای حرف و در و دل کدام یک از آنها بشینم.حرف های همه آنها برایم شیرین و دوست داشتنی است اما من کتاب شعر را برمیدارم تا دقایقی را با خواندن شعر روح تشنه خود را سیراب کنم.

وقتی که کتاب ها را ورق می زنم و کتاب را می خوانم دیگر طاقت دل کندن از آنها را ندارم. آخر چه کسی دلش می آید که از این یار دانا و مهربان دست بکشد. کتاب ها در قفسه کتابخانه با چشمان مشتاق نگاهی به من می اندازند و می خواهند همه آنها را با خود به خانه ببرم آخر آنها با دل و جان به دنبال آموختن هستند.کاش می توانستم همه آنها را به خانه ببرم مثل عاشقی که طاقت دل کندن از معشوق خود را ندارد منم هم نمیخواهم از این یار مهربان جدا شوم.کتاب،کتاب،کتاب یار مهربان من همیشه برایم حرف ها،داستان ها و پندهای جذابی داری چقدر خوب است همنشینی با تو.تو ترس،غصه و ناامیدیم را از من میگیری به من شوق زیستن می دهی.

نتیجه گیری انشا در مورد کتاب و کتابخوانی

کتاب خواندن ما را به دنیای پر از شگفتی می برد.کتاب های حرف های زیبایی و پر معنایی دارند و فقط به دنبال گوشی می گردند که آنها را با جان و دل بیاموزند. دست رد به سینه آنها نزنیم و به حرف های آنها گوش دهیم.

آیا این خبر مفید بود؟

نتیجه بر اساس رای موافق و رای مخالف

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید :

نظر شما