پیش بینی بورس فردا چهارشنبه ۲۰ تیر ماه ۱۴۰۳ / بورس وارد فاز اصلاح یا آغاز روند سقوط؟

در این خبر به پیش بینی بورس فردا چهارشنبه ۲۰ تیر ماه ۱۴۰۳ پرداخته شده است.

پیش بینی بورس فردا چهارشنبه ۲۰ تیر ماه ۱۴۰۳ / بورس وارد فاز اصلاح یا آغاز روند سقوط؟
صفحه اقتصاد -

روند معاملات امروز بازار سهام بر خلاف دو روز ابتدایی هفته بسته شد و شاخص‌های بورسی را نزولی کرد. از آنجا که شاخص کل در آخرین لگ صعودی حدود 10 درصد رشد کرده، نزول فعلی را می‌توان اصلاح کوتاه‌مدت دانست.

معاملات بورس امروز در جهت کندل معاملاتی روز گذشته رقم خورد و در پایان بورس امروز، شاخص کل با کاهش چهار هزار و 278 واحدی که معادل 0.19 درصد این شاخص است روبه‌رو شد. بر این اساس شاخص کل در پایان معاملات امروز در سطح دو میلیون و 217 هزار واحدی ایستاد.

در طرف دیگر، قیمت معاملات سهم‌های کوچک بازار سهام نیز کاهش داشته است؛ به طوری که شاخص هم‌وزن بازار در پایان بورس امروز 326 واحد که معادل 0.05 درصد این شاخص است، کاهش ارتفاع داد و به سطح 709 هزار واحد رسید.

گفتنی است تابلو بورس اوراق بهادار تهران در روز جاری، حجم معاملات را هفت میلیارد برگه سهم و ارزش معاملات خرد (سهام، حق تقدم و صندوق‌های سهامی) را سه هزار و 650 میلیارد تومان نشان می‌دهد.

همچنین باید گفت در بورس امروز گروه نساجی و قند و شکر بیش از سایر رقبا افزایش قیمت داشته است. این موضوع به دلیل آزاد شدن صادرات «قند حاصل از شکر سفید» بوده است.

ورود و خروج پول حقیقی

تراز پول حقیقی در سهام، مانند روز معاملاتی گذشته، امروز منفی بود. به طوری که در پایان بورس امروز حدود 421 پول حقیقی از بازار سهام خارج شده است. موضوع دیگری که باید بازگو کرد اینکه تا لحظه تنظیم این گزارش حدود 45 میلیارد تومان پول حقیقی از صندوق‌های درآمد ثابت خارج شده است. 

بیشترین ارزش معاملات

تجارت نیوز نوشت، در جریان معاملات امروز سه سهم فولاد، وبملت و ثفارس بیشترین ارزش معاملات و سهم‌های ذوب، شستا و وبملت به ترتیب بیشترین حجم معاملات را ثبت کرده‌اند. همچنین سهم فملی نیز بیشترین ارزش بازار را در اختیار خود گرفت.

ورود پول هوشمند

بیشترین خالص خرید حقیقی نیز به سهم‌های حپترو، بفجر و وپارس تعلق گرفت. همچنین در جریان معاملات امروز سهم‌های مبین، شاوا و سبزوا ورود پول هوشمند داشتند. در سوی دیگر، فیلترهای بورسی نشان می‌دهند که پول هوشمند از نمادهای سپید، فخوز و فصبا خارج شده است.

شایان ذکر است بیشترین سرانه خرید حقیقی در سهم‌های بخاور، حتاید و تکمبا رقم خورد. همچنین سآبیک در جریان معاملات امروز بیشترین فشار تقاضا را ثبت کرد. در مقابل، بیشترین فشار عرضه نیز در نماد لبوتان بود.

پیش بینی بورس فردا 

با توجه به شاخص های ریزشی یکی دو روز اخیر، احتمال روند سقوط بورس در روز چهارشنبه شدت می گیرد

آیا این خبر مفید بود؟

نتیجه بر اساس رای موافق و رای مخالف

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید :

نظر شما

اخبار مرتبط سایر رسانه‌ها
  اخبار از پلیکان
  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت صفحه اقتصاد هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد
  اخبار روز سایر رسانه ها
   اخبار از پلیکان
   تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت صفحه اقتصاد هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد