پیش بینی بورس فردا شنبه ۱۹ اسفند ۱۴۰۲

بازار بورس چهارشنبه لباس قرمز بر تن کرد و شاخص کل با کاهش ۶۴۸۹ واحد به رقم دو میلیون و ۱۶۵ هزار واحد رسید.

پیش بینی بورس فردا شنبه 19 اسفند ۱۴۰۲
صفحه اقتصاد -

بورس چهارشنبه برای دومین بار در شش روز کاری اخیر منفی شد. با این حال، رشدهای حدود یک هفته گذشته بیش از ریزش‌ها بوده است. روز گذشته شاخص کل بورس اوراق بهادار تهران بیش از ۳۲ هزار واحد افزایش یافت اما امروز با کاهش ۶۴۸۹ واحد به رقم دو میلیون و ۱۶۵ هزار و ۷۳۸ واحد رسید.

شاخص هم‌وزن  نیز با افت ۱۱۱۴ واحد مواجه شد و در عدد ۷۳۸ هزار و ۶۴۰ واحد ایستاد.

تعداد معاملات روز سه‌شنبه بورس بیش از ۳۵۴ هزار فقره بود که ارزش آن به ۵۹۷۱ میلیارد تومان رسید.

بازار سرمایه قرمز شد

نقشه بازار بورس ـ چهارشنبه ۱۶ اسفند ۱۴۰۲

فولاد، میدکو، شستا و شتران بیشترین تاثیر منفی  را بر شاخص کل داشتند. نمادهای پرتراکنش نیز به ترتیب شپنا، خودرو، خگستر و فولاد بودند که همگی منفی  شدند.

فرابورس ایران نیز امروز ۴۲ واحد افت کرد و به رقم ۲۵ هزار و ۱۴۵ واحد رسید.

روز چهارشنبه بیش از ۲۱۵ هزار معامله به ارزش ۴۴ هزار میلیارد تومان انجام شد.

آریا و بپاس بیشترین تاثیر مثبت را بر فرابورس داشتند اما انتخاب و ارفع منفی شدند. از نمادهای پرتراکنش نیز آردینه، بیوتیک، فن افزار و خاور بودند که همگی قرمز به کار خود پایان دادند.

پیش‌بینی بورس فردا  

بورس باز هم یک روز خوب را پشت سر گذاشت و مزیت عمده این روز خوب، برخلاف انتظار بودن آن بود. همانگونه که منفی های غیرمنتظره دردناک است، مثبت های غیرمنتظره نیز لذت بیشتری دارد. بورس فعلا اخبار و اتفاقات مثبتی دارد که بتواند خریداران را ترغیب کنند و فروشندگان را منصرف به همین دلیل به نظر می رسد حرکت مثبت کماکان ادامه داشته باشد. امروز معاملات گروه های بزرگ دلاری بهتر بود در حالی که در چند روز اخیر گروه های پرتراکنش دیگر مثل خودرویی بیشتر مورد توجه بود. چرخش منابع یکی از اتفاقاتی است که حرکت مثبت را تعمیق می بخشد.

فعلا اوضاع به نفع سهامداران است و به همین جهت پیش بینی می شود فردا بورس متعادل مثبت باشد و حتی در صورت تزریق اخبار مثبت در نمادهای پرتراکنش مثبت مذکور قابل توجه تر نیز باشد و یک کندل خوب دیگر در این هفته تجربه شود. این هفته تا این جای کار نیز بهترین بازده بورس بعد از اردیبهشت ماه بوده و تجربه نشان داده حرکت های هفتگی سریع اگر توام با اخبار مثبت شود اخبار منفی ای نیز در کار نباشد، با هفته های مثبت پس از آن ادامه پیدا می کند.

آیا این خبر مفید بود؟

نتیجه بر اساس رای موافق و رای مخالف

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید :

نظر شما

اخبار مرتبط سایر رسانه‌ها
    اخبار از پلیکان
    اخبار روز سایر رسانه ها
      اخبار از پلیکان