گزارشی از رشد چشمگیر بانک دی در جذب منابع

با وجود این که مجموع سپرده‌های بانکی در دی ‌ماه تنها ۰.۶ درصد رشد داشته است، میزان رشد سپرده‌‌‌های «بانک دی» در این مدت ۵.۷۱ درصد بود. بر این اساس، رشد منابع بانک دی تا سقف ۴۷.۸ هزار میلیارد تومان ثبت شد که جایگاه دوم را در میان بانک‌های بورسی به خود اختصاص داده است.

گزارشی از رشد چشمگیر بانک دی در جذب منابع
صفحه اقتصاد -

روزنامه دنیای اقتصاد در گزارشی با عنوان «سرعت پایین سپرده‌گیری بانک‌ها» نوشت: با وجود این که مجموع سپرده‌های بانکی در دی ‌ماه تنها ۰.۶ درصد رشد داشته است، میزان رشد سپرده‌‌‌های «بانک دی» در این مدت ۵.۷۱ درصد بود. بر این اساس، رشد منابع بانک دی تا سقف ۴۷.۸ هزار میلیارد تومان ثبت شد که جایگاه دوم را در میان بانک‌های بورسی به خود اختصاص داده است.

بررسی گزارش مالی ماهانه بانک‌‌‌های بورسی نشان می‌‌‌دهد که میزان مانده سپرده‌‌‌های این بانک‌‌‌ها در دی ماه سال‌جاری با رشد ۶ دهم درصدی، از ۴۰۳۳‌ هزار میلیارد تومان به ۴۰۵۸‌ هزار میلیارد تومان رسیده است.

میزان سپرده‌های ارزی هم طی این مدت حدود ۳.۱۷‌ درصد رشد داشته و از ۱۶۵‌هزار میلیارد تومان به ۱۷۰‌هزار میلیارد تومان رسیده است. بیشتر رشد میزان سپرده‌‌‌های ارزی مربوط به سپرده‌‌‌های کوتاه‌‌‌مدت است که رشد ۱۵درصدی داشته است؛ این درحالی است که میزان سپرده‌‌‌های بلندمدت ارزی رشدی ۰.۴۲ درصدی داشته است.

آیا این خبر مفید بود؟

نتیجه بر اساس رای موافق و رای مخالف

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید :

نظر شما

نظرسنجی

کدام یک از کاندیداهای زیر در انتخابات ریاست جمهوری رای می آورند؟

اخبار مرتبط سایر رسانه‌ها
    اخبار از پلیکان
    اخبار روز سایر رسانه ها
      اخبار از پلیکان