فیلم | پنج روایت متفاوت از پنج کارگر | کارگران بخوانند

در این خبر به روایت پنج کارگر، پرداخته شده است.

فیلم | پنج روایت متفاوت از پنج کارگر | کارگران بخوانند
صفحه اقتصاد -

در بسیاری از کشورها از جمله ایران، اول ماه مِی (معمولا یازدهم یا دوازدهم) به عنوان روز کارگر شهرت پیدا کرده است.

به همین مناسبت فعالین کارگری شرکت کشت و صنعت نیشکر هفت تپه، هپکو اراک، گروه ملی صنعتی فولاد اهواز، مجتمع گاز پارس جنوبی بوشهر و معدن آسمینون جنوب کرمان با ارسال ویدیو این روز را به تمام کارگران تبریک گفتند.

محمد خنیفر، کارگر هفت تپه : با حمایت کارگران و جامعه در حال دستیابی به آبادانی هفت تپه هستم؛ خواسته اصلی ما قطعیت در واگذاری کامل این شرکت است.

محمد قهیه، کارگر هپکو اراک: شرایط بحرانی چند سال گذشته خود را پشت سر گذاشتیم اما شرایطمان هم‌چنان ایده‌آل نیست؛ در واردات ماشین آلات سنگین دست دوم و تامین گردش مالی مشکل داریم.

علیرضا میرغفاری، کارگر پارس جنوبی: با تلاش کارگران در تمام پالایشگاه‌های مجتمع گاز پارس جنوبی توانستیم انجمن صنفی تشکیل بدهیم؛ اجرای طرح طبقه بندی مشاغل در این مجتمع ایرادات جدی دارد که چندین سال پیگیر بازنگری آن هستیم.

محمد موسوی، کارگر گروه ملی صنعتی فولاد اهواز: سال گذشته توانستیم طرح طبقه بندی مشاغل را به اجرا دربیاوریم؛ برای این طرح 25 الی 30 نفر از همکارانم اخراج شده‌اند که خواهان بازگشت به کارشان هستیم.

مصطفی سالاری، کارگر معدن آسمینون کرمان: به دلیل نارضایتی کارگران از کارفرمای معدن، پرونده او به شورای عالی معادن فرستاده شد و با اعلام رئیس جمهور خلع ید شد؛ حالا زمزمه‌هایی از بازگشت کارفرما سابق معدن در این منطقه به گوش می‌رسد که از مسئولین خواهش داریم جلوی این اقدام را بگیرند. 

منبع: ایرنا
آیا این خبر مفید بود؟

نتیجه بر اساس رای موافق و رای مخالف

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید :

نظر شما

اخبار مرتبط سایر رسانه‌ها
    اخبار از پلیکان
    اخبار روز سایر رسانه ها
      اخبار از پلیکان