جزئیات تازه از آخرین وضعیت تعطیلی شنبه‌ها

در این خبر به توضیحاتی درباره تعطیلی شنبه ها پرداخته شده است.

جزئیات تازه از آخرین وضعیت تعطیلی شنبه‌ها
صفحه اقتصاد -

 

حجت الاسلام علیرضا سلیمی سخنگوی هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی آخرین وضعیت کاهش ساعت کاری کارکنان دولت و افزایش تعطیلات پایان هفته را تشریح کرد.

حجت الاسلام علیرضا سلیمی سخنگوی هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی درباره آخرین وضعیت اصلاح ماده ۸۷ قانون مدیریت خدمات کشوری کاهش ساعت کاری کارکنان و افزایش تعطیلات پایان هفته، گفت: این لایحه پس از ارائه از سوی دولت به مجلس، طبق آیین‌نامه داخلی مجلس فرآیند قانونی برای تصویب را سپری کرد و در جلسه علنی به تصویب نمایندگان رسیده است.

وی در این باره گفت: طبق این لایحه دولت خواستار کاهش ساعت کاری کارکنان دولت و افزایش تعطیلات پایان هفته به ۲ روز شده بود که نمایندگان در مصوبه خود با کاهش ساعت کاری کارکنان موافقت و شنبه‌ها را به عنوان روز تعطیل انتخاب کردند که در نتیجه با این مصوبه جمعه‌ها و شنبه‌ها تعطیل می‌شود.

سخنگوی هیئت رئیسه مجلس با بیان اینکه این مصوبه مجلس مورد ایراد هیات نظارت مجمع تشخیص مصلحت نظام قرار گرفته است، اظهار کرد: بر اساس فرآیند قانونی در این صورت لایحه به مجلس برگردانده می‌شود و به کمیسیون مربوطه ارجاع و ارزیابی می‌شود. پس از بررسی و تصویب در کمیسیون تخصصی هم به صحن علنی مجلس ارائه و بررسی و رأی‌گیری می‌شود.

وی بیان کرد: با توجه به اینکه هنوز کمیسیون‌های تخصصی مجلس شکل نگرفته است، به محض تشکیل کمیسیون اجتماعی ایرادات هیئت عالی نظارت مجمع تشخیص مصلحت نظام درباره لایحه مذکور به کمیسیون اجتماعی به عنوان کمیسیون تخصصی ارجاع می‌شود تا مورد رسیدگی قرار گیرد.

آیا این خبر مفید بود؟

نتیجه بر اساس رای موافق و رای مخالف

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید :

نظر شما

 • ناشناس

  تعطیل میشه یعنی 🥲🥲

 • ناشناس

  سلام وعرض ادب
  این همه تعطیلی برای چیه
  دانش آموزان کلاسهای چند پایه وروستایی واقعا ضرر می‌کنند
  خدارو خوش نمیاد کمی به فکر این گونه دانش آموز آن باشید

 • ناشناس

  من فقط آرزو میکنم تعطیل بشه


 • صدرا

  اینهمه تعطیلی نتیجش میشه بی نظمی بی قانونی ...ونهایتا آموزش و پرورش ضعیف دانش آموزان.

 • ناشناس

  تعطیلات خوب هست از دست مملکت ما مدرسه شده الکی آینده کشور همین الان معلوم است چه به سرم میاد

 • ناشناس

  خدیا تعطیل کن 😅

 • مجتبی

  بابا تورو خدا آنقدر به بهانه‌ای مختلف مدرسهاروتعطیل نکنید ما که دهیه۵۰ هروز مدرسه میرفتیم حتی اگه سنگ ازآسمان میومد هممون کم سوادی واینها وضع مملکتمون خدابه آینده باهامون ومملکت رحم کنه.خدا خدای معلماس ۸۰درصد سال به بهانه های مختلف تعطیلن حقوق مفت میگیرن همه جور امتیازاتم دارن از بیمه حق اولاد حق مسکن سختی کار دکتر وداروی مجانی وامکانات دیگه همیشه خدا تعطیل دولتم از ترسش که شورش راه نندازن هواشون وداره خداشناس بده دلتونو بیارین پیش ماکارونی بدبخت

 • ناشناس

  تعطیل کنین بره دیگه

اخبار مرتبط سایر رسانه‌ها
  اخبار از پلیکان
  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت صفحه اقتصاد هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد
  اخبار روز سایر رسانه ها
   اخبار از پلیکان
   تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت صفحه اقتصاد هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد