پیش بینی آب و هوا فردا دوشنبه ۲۱ اسفند ۱۴۰۲ | هواشناسی استان ها

در این خبر به توضیحاتی درباره پیش بینی وضعیت آب و هوا فردا دوشنبه ۲۱ اسفند ماه ۱۴٠۲ و هواشناسی استان ها پرداخته شده است.

پیش بینی آب و هوا فردا دوشنبه ۲۱ اسفند ۱۴۰۲ | هواشناسی استان ها
صفحه اقتصاد -

سازمان هواشناسی از ورود سامانه بارشی به کشور و بارش برف و باران در برخی استان‌ها خبر داد و برای استان‌های ساحلی دریای خزر هشدار سطح نارنجی صادر کرد.

بر اساس تحلیل نقشه‌های همدیدی و آینده‌نگری سازمان هواشناسی امروز علاوه بر نوار شرقی در شمال غرب، مناطقی از غرب و استان‌های واقع در دامنه‌های جنوبی البرز شامل قزوین، البرز و تهران ابرناکی و بارش باران روی می‌دهد. با نفوذ جریانات شمالی به سواحل دریای خزر در گیلان و غرب مازندران بارش‌ها همراه با وزش باد و کاهش نسبی دماست.

فردا دوشنبه در سواحل دریای خزر بارندگی روی می‌دهد و در شمال غرب و دامنه‌های جنوبی البرز بارش‌ها پراکنده و ضعیف است. با ورود سامانه بارشی از جنوب غرب در مناطقی از غرب، جنوب غرب، مرکز، جنوب و به‌تدریج در شرق و شمال شرق کشور بارش باران گاهی رعدوبرق و در ارتفاعات بارش برف پیش‌بینی می‌شود. بارش‌های این روز در چهارمحال و بختیاری و شمال کهگیلویه و بویراحمد شدید خواهد بود.

روز سه‌شنبه 22 اسفندماه بارش‌ها در سواحل شمال ادامه دارد و در شمال شرق، مناطقی از شرق و جنوب شرق بارش باران و وزش باد پیش‌بینی شده است. در شرق خراسان رضوی بارش‌ها شدید دارد و سامانه بارشی بعدازظهر از کشور خارج می‌شود. روزهای چهارشنبه و پنجشنبه جو آرام و پایداری در سراسر کشور مستقر می‌شود.

طی فردا تا روز چهارشنبه در نیمه شرقی کشور وزش باد شدید گاهی همراه با گردوخاک و کاهش دما روی می‌دهد. امروز شرق خلیج‌فارس، تنگه هرمز و دریای عمان و روزهای دوشنبه و سه‌شنبه دریای خزر مواج است.

توصیف سامانه: افزایش سرعت وزش باد و افزایش ارتفاع موج 

زمان شروع: بعدازظهر یکشنبه 1402/12/20

زمان پایان: دوشنبه 1402/12/21

نوع مخاطره: افزایش بیشینه سرعت وزش باد در محدوده 26 نات و افزایش بیشینه ارتفاع موج تا 1.8 متر

منطقه اثر: یکشنبه 1402/12/20 و دوشنبه 1402/12/21: مناطق ساحلی و دور از ساحل استان‌های گیلان، مازندران و گلستان، در دریای خزر.

اثر مخاطره: خطر غرق شدن شناگرها، آسیب به تورهای صیادی، آسیب به شناورهای سبک و اختلال در فعالیت‌های ساحلی و فراساحل

توصیه: منع فعالیت‌های شیلاتی و تفریحی، منع تردد شناورهای سبک، منع ورود و خروج کشتی‌ها به بنادر و منع فعالیت‌های پشتیبانی صنایع فراساحل.

منبع: تسنیم
آیا این خبر مفید بود؟

نتیجه بر اساس رای موافق و رای مخالف

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید :

نظر شما

اخبار مرتبط سایر رسانه‌ها
    اخبار از پلیکان
    اخبار روز سایر رسانه ها
      اخبار از پلیکان