متروی مشهد در این روزها رایگان است

مدیرعامل شرکت بهره برداری قطار شهری مشهد گفت: سرویس دهی این ناوگان امروز و به مناسبت آغاز یوم الله دهه فجر انقلاب اسلامی ایران به مدت چهار ساعت رایگان است.

متروی مشهد در این روزها رایگان است
صفحه اقتصاد -

بهرام نکاحی افزود: این اقدام طبق مصوبه شورای اسلامی شهر و درراستای تسهیل دسترسی زائران و مجاوران برای حضور در مراسم بزرگداشت ورود امام خمینی(ره) در ١٢ بهمن‌ماه به میهن انجام شد.

وی اضافه کرد: در این راستا سرویس‌دهی خطوط مترو در خطوط یک و ٢ از ساعت ۶ تا ۱۰ صبح به‌صورت رایگان انجام می‌شود.

نکاحی ادامه داد: ماهانه بین پنج تا هفت میلیون سفر توسط ناوگان قطار شهری مشهد انجام می شود.

خط یکم قطار شهری مشهد به طول ۱۹ کیلومتر از پایانه غدیر نخریسی تا وکیل آباد اسفند ۱۳۸۹ به بهره برداری رسید و هم اکنون روزانه به طور میانگین ۱۳۰ هزار نفر در این مسیر جا به‌جا می‌شوند. مسیر توسعه ۴.۵ کیلومتری این خط نیز از ایستگاه غدیر تا فرودگاه مشهد در دهه فجر سال ۱۳۹۴ به بهره برداری رسید.

عملیات حفاری ۱۴.۵ کیلومتری خط دوم قطار شهری مشهد نیز از منطقه رضا شهر به سوی منطقه طبرسی شمالی پانزدهم بهمن ۱۳۹۴ به پایان رسید و اسفند سال ۱۳۹۵ مرحله نخست این خط به طول هشت کیلومتر بهره برداری شد.

اواخر اسفند ۱۳۹۶ نیز با بهره برداری از ۲ کیلومتر دیگر از مسیر این خط، ایستگاه‌های سعدی و شریعتی به صورت آزمایشی به بهره برداری رسیدند و در سفر اردیبهشت ماه سال ۱۳۹۷ رییس جمهور وقت به مشهد، این خط با خط یکم در ایستگاه شریعتی پیوند خورد و ادامه این خط در ایستگاه میدان شهید کاوه نیز ۱۸ مرداد همان سال بهره‌برداری شد.​

منبع: ایرنا
آیا این خبر مفید بود؟

نتیجه بر اساس رای موافق و رای مخالف

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید :

نظر شما

اخبار مرتبط سایر رسانه‌ها
    اخبار از پلیکان

    آخرین اخبار

    اخبار روز سایر رسانه ها
      اخبار از پلیکان