بیمه و تامین اجتماعی

رئیس کل بیمه مرکزی در آیین گشایش مرکز نوآوری بیمه:
جذابیت های نظام بیمه ای تكافل به همگانی سازی خدمات و محصولات بیمه های بازرگانی كمك می كند

نوآوری در صنعت بیمه به یک فرهنگ غالب تبدیل شده که می تواند آینده این صنعت تاثیرگذار در معیشت مردم و آرامش جامعه را تضمین کند.

به گزارش صفحه اقتصاد به نقل از اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل بیمه مرکزی، مهندس مجید بهزادپور در آیین گشایش مرکز نوآوری و همچنین رونمایی از طرح ها و محصولات جدید بیمه ای با اعلام این مطلب افزود: رشد چشمگیر فرایند تبدیل ایده به محصول در صنعت بیمه از سرعت بالایی برخوردار است که با راه اندازی مرکز نوآوری این روند تقویت و تسریع خواهد شد.
رئیس کل بیمه مرکزی با قدردانی از حضور آیت الله اعرافی _از فقهای شورای نگهبان و مدیر حوزه های علمیه کشور_ ، دکتر احسان خاندوزی_ وزیر امور اقتصادی و دارایی_ و نمایندگان مجلس و مقامات ارشد اقتصادی در این آیین از گام بلند صنعت بیمه برای استقرار نظام بیمه های تکافل در کنار نظام بیمه های بازرگانی کشور خبر داد و تصریح کرد: جذابیت های رشته بیمه تکافل می تواند در همگانی سازی خدمات صنعت و به تبع آن افزایش ضریب نفوذ بیمه، نقش مهمی را ایفا کند.
رئیس شورای عالی بیمه با اشاره به بهره گیری بسیاری از کشورهای دنیا از خدمات بیمه های تکافل، اظهار داشت: راه اندازی بیمه های تکافل در برخی از کشورهای غیر اسلامی نیز از جذابیت ها و ظرفیت های این ساختار بیمه ای حکایت دارد.
وی در بخش دیگری از سخنان خود با تاکید بر این نکته که با وجود تحریم ها، مباحث روز و استاندارسازی آموزش در صنعت بیمه با جدیت دنبال می شود،خاطرنشان کرد: برپایی دوره های تخصصی تربیت مدیران و استانداردسازی آموزش در سطح کارشناسان از جدی ترین برنامه های نهاد ناظر است که با بهره گیری از ظرفیت های ملی و بین المللی با جدیت ادامه خواهد داشت.
مهندس بهزادپور از صدور مجوز اوراق بیمه اتکایی به عنوان یک دستاورد مهم در نظام مالی کشور یاد کرد و گفت: صنعت بیمه با تکیه بر توان سرمایه های انسانی و همچنین بهره گیری از ابزارهای نوآورانه و فناوران جوان می تواند جایگاه واقعی خود را در اقتصاد کلان کشور کسب کند.
رئیس کل بیمه مرکزی در پایان با تشریح آخرین دستاوردهای صنعت بیمه بر ضرورت پیگیری موضوع کاهش تصدی گری دولت در امر بیمه گری با تکیه بر اصلاح آیین نامه های مرتبط، تاکید کرد.
شایان ذکر است در این آیین آیت الله اعرافی و دکتر احسان خاندوزی نیز با قدردانی از دستاوردهای نوین صنعت بیمه به طرح دیدگاه های خود پرداختند.

بیشتر بخوانید...

دیدگاه
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا