صنعت و معدن

گام بلند ذوب آهن برای بومی سازی حمل و نقل ریلی

در آیین افتتاحیه چهارمین جشنواره و نمایشگاه فولاد ایران سه شنبه ۲۰ دی ماه در هتل المپیک تهران با حضور مهندس ایرج رخصتی مدیرعامل ذوب‌آهن اصفهان تفاهم نامه ی همکاری این مجتمع عظیم صنعتی با شرکت دانش بنیان نیک سرام رازی جهت انتقال دانش فنی و ساخت سوزن ریل امضا و مبادله شد.
به گزارش صفحه اقتصاد به نقل از روابط عمومی ذوب آهن اصفهان، این اقدام در ادامه تکمیل سبد ریلی ذوب‌آهن اصفهان و تولید موفقیت آمیز ریل زبانه سوزن  جهت انتقال دانش فنی و ساخت سوزن ریل با روش اتصال تکه مرکزی به ریل با جوش فلش بات انجام شد ‌.
با ساخت ریل به این روش در ذوب آهن اصفهان، کشور از واردات این تجهیز ریلی بی نیاز خواهد شد.
دستگاه سوزن ریل به مجموعه ای از ریل های خاص زبانه های سوزن، صفحات اتصال، قطعات ریخته گری یا فورج شده، انواع تراورس ها و … اطلاق می شود که در خطوط و ایستگاه های راه آهن به منظور تعویض مسیر قطار مورد استفاده قرار می گیرد و امکان تغییر از یک مسیر به  مسیر دیگر را در تقاطع ها فراهم می سازد و یک وسیله مهم و حیاتی در صنعت ریل است.
ریل سوزن در بین اجزای مختلف سوزن، از اهمیت بیشتری برخوردار است، به نحوی که استفاده از ریل سوزن استاندارد در عملکرد صحیح سوزن و جلوگیری از بروز حوادث ریلی بسیار موثر می باشد.

 

بیشتر بخوانید...

دیدگاه
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا