صنعت و معدن

رضا روح الامینی مدیر امور مهندسی؛
شرکت توسعه آهن و فولاد گل گهر در اندیشه توسعه سبد محصول خود است

صفحه اقتصاد – مدیر امور مهندسی شرکت توسعه آهن و فولاد گل گهر گفت: شرکت توسعه آهن نقش آفرین مؤثری در صنعت فولاد کشور به حساب می آید اگرچه این شرکت در حال حاضر تنها در تولید آهن اسفنجی فعالیت دارد اما در نقشه راه استراتژی ،آن آرمان تولید ۶ میلیون تن آهن اسفنجی ۵ میلیون تن ،فولاد ۳ میلیون تن ورق و ۱ میلیون و ۵۰۰ هزار تن محصولات نهایی با ارزش افزوده بالا دیده میشود که از نگاه ویژه این شرکت به رویکرد توسعه سبد محصول حکایت دارد.

مهندس رضا روح الامینی تأکید :کرد تردیدی نیست که فعالیت های توسعه محور و ارزشمند این شرکت در زنجیره فولاد نقش بسزایی در ارتقای جایگاه این شرکت و تسهیل تحقق چشم انداز تعیین شده برای صنعت فولاد کشور در سال ۱۴۰۴ ایفا میکند.

روح الامینی با اشاره به اینکه شرکت توسعه آهن و فولاد گل گهر بزرگترین عرضه کننده آهن اسفنجی در کشور به حساب میآید خاطرنشان کرد: رویکرد توسعه سبد محصول از اهداف استراتژیک بخش تحقیق و توسعه در شرکت توسعه آهن و فولاد گلگهر محسوب میشود این شرکت گامهای بلندی از جمله پروژه احداث کارخانه مگامدول طوبی میتوان اشاره کرد که با ایجاد ظرفیت تولید یک میلیون و ۸۵۰ هزار تنی این کارخانه به ظرفیت تولید ۳ میلیون و ۵۰۰ هزار تنی فعلی آهن اسفنجی این شرکت افزوده شود. همچنین پروژه احداث کارخانه فولادسازی در صورت بهره برداری ظرفیت تولیدی بالغ بر سه میلیون تن ارائه خواهد کرد.

مهندس روح الامینی گفت پروژه فولادسازی با هدف تولید محصولاتی منحصر به فرد و استاندارد که در حال حاضر در کشور تولید نمیشوند در حال انجام است. این پروژه در نوع خود اقدام بسیار خلاقانه ای برای این شرکت محسوب میشود که باعث کاهش واردات ورق های یاد شده جلوگیری از خروج ارز از کشور اشتغال زایی و حتی ارزآوری برای کشور را فراهم خواهد کرد. مدیر امور مهندسی شرکت توسعه با اشاره به انتخاب شرکت توسعه به عنوان شرکت برگزیده و پیشرو در توسعه فناوری در سال ۱۴۰۱ اذعان داشت: تولید محصولات باکیفیت بخشی از اهداف استراتژیک و ارزشهای شرکت توسعه آهن و فولاد گل گهر را تشکیل میدهد

بیشتر بخوانید...

دیدگاه
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا