اقتصاد کلانمنهای اقتصاد

فوت دکتر علامه پزشک آبادانی به حادثه متروپل ارتباط دارد؟

براساس اعلام دانشگاه علوم پزشکی آبادان فوت پزشک آبادانی ارتباطی به حادثه متروپل ندارد، و وی قبل از تأیید هویت جسد ‌عبدالباقی در آبادان نبود.
به گزارش صفحه اقتصاد، شب گذشته در ‌پی سقوط  ‌مرحوم دکتر ‌علامه پزشک اورژانس آبادان از طبقه هشتمِ برجِ محل زندگی، ‌‌به دلیل شدت جراحت وارده‌ ناشی از سقوط ‌در دم جان باخت که ‌این موضوع سبب شد رسانه‌های ضدانقلاب، فوت ‌این پزشک را به متروپل ربط دهند و ادعا کنند که ‌”دکتر علامه ‌هویت جسد حسین عبدالباقی را‌ در نیمه‌شب نخست حادثه متروپل تاییده نکرده است” ‌و ‌به مخاطبان اینگونه القا شود که این پزشک به همین دلیل کشته شده است، اما دانشگاه علوم پزشکی آبادان در واکنش به این شایعه‌سازی‌ها در بیانیه‌ای اعلام کرد ‌که “فوت پزشک آبادانی ارتباطی به حادثه متروپل ندارد”.

در این بیانیه آمده است: ضمن عرض تسلیت به خانواده مرحوم دکتر پیوند علامه، پزشک تازه درگذشتهٔ دانشگاه علوم پزشکی آبادان، به استحضار می‌رساند برخلاف برخی شایعات بی‌اساس و بدون مدرک منتشرشده در بعضی از صفحات مجازی، مبنی بر ارتباط مرگ دکتر علامه با موضوع تأیید هویت جسد مالک هلدینگ عبدالباقی، لازم به ذکر است پزشک یادشده در تاریخ مذکور پزشک شیفت نبوده و به هیچ عنوان در بیمارستان حضور نداشتند.

دکتر علامه روز قبل از تأیید هویت جسد حسین عبدالباقی آبادان را به مقصد تهران ترک می‌کنند که پرواز  به دلیل مشکلات فنی در شیراز به زمین می‌نشیند و ایشان از شیراز به صورت زمینی به آبادان بازمی‌گردند و زمانی به بیمارستان می‌آیند که جسد به سردخانه منتقل شده بود.

کذب ‌بودن این شایعه زمانی بیشتر از همیشه نمایان می‌شود که اصولاً تأیید هویت جسد برعهده پزشک طب اورژانس نیست و پزشکی قانونی و قوه قضاییه متولی این وظیفه هستند.

منبع: تسنیم

بیشتر بخوانید...

دیدگاه
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا