منهای اقتصاد

رئیسی صبح امروز در مراسم تشییع ۲۰۰ شهید گمنام:
فاطمه اطهر (س) یک شخصیت بزرگ، اثرگذار و تحولگرا در تاریخ است

رئیس‌جمهوری با بیان اینکه حضرت فاطمه زهرا (س) الگویی برای بشریت است، گفت: ایشان یک شخصیت بزرگ، اثرگذار و تحولگرا در تاریخ است.

به گزارش صفحه اقتصاد، سید ابراهیم رئیسی صبح امروز در مراسم تشییع ۲۰۰ شهید گمنام دفاع مقدس در مقابل دانشگاه تهران، ضمن تسلیت شهادت حضرت فاطمه زهرا (س) گفت: فاطمه اطهر (س) الگویی برای بشریت است. سیره او پیش روی ما است؛ اگرچه شناخت شخصیت ایشان کاری بسیار سخت ‌گران است.

رئیس‌جمهوری اضافه کرد: برای ما انسان‌ها شناخت سیره فاطمه زهرا (س)، قول او، فعل او و زندگی او کاملاً قابل دستیابی است. صدیق کسی است که تمام زندگی او صدق باشد و گفتار و کردارش یکدیگر را تصدیق کند.

آیت‌الله رئیسی با بیان اینکه نشان صداقت حضرت فاطمه زهرا (س)، شهادت است، افزود: فقط به خدا می‌اندیشد و به سوی او حرکت می‌کند. فاطمه اطهر (س) یک شخصیت بزرگ، اثرگذار و تحولگرا در تاریخ است.

رئیس‌جمهوری اظهار داشت: آنچه که همواره در عزای فاطمی باید بخواهیم، بینش، تحلیل درست و شنیدن درست است. جاهلیت مدرن، همان جاهلیت قدیمی است با تاثیرگذاری گسترده رسانه. حضور فاطمه زهرا (س) می‌خواست جامعه دچار جاهلیت نشود.

آیت‌الله رییسی با بیان اینکه امروز در جهان، فساد، بی‌عدالتی و فرعونی‌گری حاکم شده است، گفت: اغتشاشات اخیر جنگ احزاب بود و همه در آن حضور داشتند. سلطنت‌طلبان، منافقین و مستکبران در این جنگ نقش‌افرینی می‌کردند. قرآن به ما هشدار می‌دهد که مراقب شایعه‌ساران و فضاسازان باشید که قصد انحراف جامعه اسلامی را دارند.

رئیس‌جمهوری اضافه کرد: امام و رهبری به وظیفه رهبری خود عمل کردند؛ چه در ریل گذاری و سیاست گذاری و چه هشدار دادن نسبت به اتفاقات آینده. کاستی ها مربوط به قوا و دستگاه‌های اداری است و کسانی است که

آیت‌الله رئیسی تاکید کرد: این انقلاب رهبری دارد که در هدایت این امت بی‌نظیر است؛ هرکجا پیشرفت وجود دارد، مربوط به بخش‌هایی است که به سخن امام و رهبری توجه شده است.

رئیس‌جمهوری با تاکید بر اینکه انقلاب تصمیم گرفته با رهبری امام خامنه‌ای پیش برود، اظهار داشت: ما حق عقب‌گرد نداریم. رمز همین ایستادگی و مقاومت است.

آیت‌الله رئیسی ادامه داد: آغوش ملت برای همه کسانی که دچار فریب شدند باز است. اما به معاندین رحم نخواهیم کرد.

بیشتر بخوانید...

دیدگاه
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا