منهای اقتصاد

حواشی خوانندگی ژاله صامتی در طناز + حواشی برنامه طناز

صفحه اقتصاد، در این خبر به توضیحاتی درباره اینکه حواشی خوانندگی ژاله صامتی در طناز + حواشی برنامه طناز، پرداخته شده است.
رئالیتی‌شویی در ایام عید نوروز منتشر شد که برخی از بخش‌های آن تعجب‌برانگیز بود؛ چطور این‌ها مجوز گرفته‌اند مخصوصاً قسمتِ ژاله صامتی، خوانندگی و برخی صحبت‌های دیگر.
مدت‌ها قبل مطرح شد که رئالیتی‌شوی «طناز» قرار است از شبکه نمایش خانگی پخش خود را آغاز کند. بالأخره این اتفاق در یکم فروردین‌ماه آغاز شد.

تسنیم: در ادامه پخش این برنامه اولین حضورِ مازیار لرستانی با شکل و شمایلِ جدید رقم خورد. حسن معجونی، ژاله صامتی، بیژن بنفشه‌خواه و شقایق دهقان میهمانان دیگر این برنامه بودند. برنامه‌ای که به روبیکا آمد و بسیار حاشیه‌ساز شد. چون برخی از بخش‌های وایرال شده‌اش بسیاری را متعجب کرد و چگونگی دریافت مجوزِ پخش آنها سوال برانگیز شد؟

یکی از آن بخش‌ها، حرف‌های غیرمتعارف مازیار لرستانی و آن خاطره‌های حمام رفتن و دستشویی رفتن بود تا خوانندگی عجیب ژاله صامتی و علاقه‌اش به رقص و البته اجرایِ عجیب کمال تبریزی که بیشتر دوست داشت این حرف‌ها گفته شود؛ گویی وایرال شدن به هر قیمتی بیشتر مدنظر این رسانه بوده تا گفت‌وگوهایی با موازین اخلاقی و خانوادگی!

به هر حال این روزها پلتفرم‌های خانگی همچون تلویزیون بیننده مردمی و خانوادگی دارند و باید به این نکات توجه داشته باشند. وقتی ژاله صامتی در گفت‌وگو با کمال تبریزی در برنامه «طناز» می‌گوید: “بازیگر باید هم بتواند خوب بخواند و هم خوب برقصد. بازیگری که خوب نرقصد از نظر من مردود است. بازیگر باید ریتم بداند. ریتم از اصول اولیه‌ی پنج تا اصل اول بازیگری است که اگر آن ریتم درست نباشد تو هر چه تکنیک هم بدانی به دردت نمی خورد. بازیگری که قشنگ می‌رقصد قطعا در صحنه هم خوب ظاهر می‌شود.”

و کمال تبریزی از او سؤال می‌کند شما حتماً خوب می‌رقصید می‌گوید بله من خوب می‌رقصم! واقعاً این نوع شیطنت‌های اخلاقی چه از سویِ میهمان و چه میزبان، نشان می‌دهد برنامه به دور از هرگونه مفهومی قصدِ دیده شدن به هر قیمتی را داشته است.

اولاً در خیلی از بخش‌ها دیده می‌شد مجری (کمال تبریزی) خودش میهمان را به سمتِ صحبت‌هایی می‌کشاند که به دور از اخلاق است. ثانیاً معلوم نیست ناظر برنامه چه جایگاهی در این برنامه دارد؟

وقتی موضوع را از ساترا پیگیری کردیم به این نکته رسیدیم که این برنامه در هفته آخر اسفند ماه از سوی روبیکا برای انتشار در فضای مجازی به ساترا ارائه شده است و پیش از دریافت مجوز انتشار در ایام نوروز پخش شده است که البته روبیکا اعلام کرده است سایر قسمت‌های برنامه پس از دریافت مجوز ساترا و اعمال اصلاحات منتشر خواهد شد.

با توجه به خبری که در ایام عید نوروز از دیدار رئیس ساترا و دبیر شورای‌عالی انقلاب فرهنگی منتشر شد به نظر می‌رسد ضرورت دارد تا با تصویب هرچه سریع‌تر آیین‌نامه رسیدگی به تخلفات پلتفرم‌ها در صحن شورای عالی انقلاب فرهنگی، وضعیت رسیدگی به تخلفات پلتفرم‌ها توسط قوه قضاییه مشخص شود.

بیشتر بخوانید...

دیدگاه
اطلاع از
guest

1 دیدگاه
تازه‌ترین
قدیمی‌ترین بیشترین رأی
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
اvggg

امام عل(عليه السلام) در بخشی از نامه 47 نهج البلاغه (وصيّت نامه حضرت) مى فرمايد: (امر به معروف و نهى از منكر را ترك نكنيد كه اشرار بر شما مسلّط خواهند شد سپس هر چه دعا كنيد مستجاب نمى گردد

دکمه بازگشت به بالا