طلا و ارز

صفحه اقتصاد بررسی می کند:
هرآنچه که باید درباره ساخت رمزارز بدانید +جزئیات

در این مطلب از صفحه اقتصاد، به توضیحاتی درباره هرآنچه که باید درباره ساخت رمزارز بدانید خواهیم پرداخت، با ما همراه باشید.
اگر به فکر راه اندازی برند رمزنگاری شده خود هستید، این مطلب، به شما کمک کند که در مورد ارز‌های دیجیتال بیشتر بدانید و دریابید که چگونه کسب و کار کوچک شما می‌تواند از این صنعت بهره مند شود.

چرا ارز دیجیتال خود را بسازید؟

اگر از خود می‌پرسید، ارز دیجیتال چیست؟  ابتدا ضروری است که به طور ساده آن را بیان کنیم. در واقع رمزارزها توکن‌های دیجیتالی یا مجازی هستند که از رمزنگاری برای ایمن کردن تراکنش‌های خود، همچنین کنترل و ایجاد واحدهای جدید استفاده می‌کنند. علاوه بر این، آنها غیرمتمرکز هستند، به این معنی که آنها تحت کنترل دولت یا مؤسسه مالی نیستند. اگرچه رمزارزها، ارزهای دیجیتال غیرمتمرکز در نظر گرفته می‌شوند، اما کمیسیون بورس و اوراق بهادار (SECC) گفته است که فقط ‌بیت‌کوین و اتریوم را غیرمتمرکز و ایمن می‌دانند.

رمزارزها جهانی هستند و به سرمایه گذاری‌های جذابی برای مردم کشورهای مختلف در سرتاسر جهان تبدیل شده‌اند. در نهایت، ارزهای دیجیتال امن و ناشناس هستند، این امر آنها را به انتخاب خوبی برای افرادی تبدیل می‌کند که می‌خواهند تراکنش‌های خود را خصوصی نگه دارند.

  • ملاحظات منطقه‌ای: یک کسب و کار ممکن است بخواهد، ارزی ایجاد کند که فقط در یک کشور یا منطقه خاص قابل استفاده باشد.
  • پس انداز و امنیت: شما ممکن است بخواهید، ارزی ایجاد کنید که تحت فشارهای تورمی یا مقررات دولتی نباشد.
  • برای برنامه‌های وفاداری: شما می‌خواهید نوع جدیدی از برنامه‌های وفاداری را برای مشتریان خود ایجاد کنید.
  • افزایش سرمایه: داشتن رمزارز مخصوص به خود می‌تواند، برای جمع آوری سرمایه و تامین مالی برای مشاغل یا پروژه‌های جدید، چه در سطح جهانی یا منطقه‌ای مفید باشد.
  • آگاهی از برند: یک ارز رمزنگاری شده می‌تواند، راهی عالی برای افزایش آگاهی برند یک کسب و کار باشد.
  • آینده از آن این تحول است: همواره آینده به افراد جسور پاداش می‌دهد، بنابراین شما می‌خواهید از منحنی‌ها جلوتر باشید و اولین پذیرنده این فناوری جدید باشید.
  • برای کسب درآمد: صاحبان مشاغل کوچک می‌خواهند در نهایت پس از پرداختن به ساخت رمزارز مخصوص خود، کسب درآمد کنند.

همچنین به خاطر داشته باشید که ایجاد بازار ارز دیجیتال منحصر به فرد برای شرکت‌ها، می‌تواند به آن‌ها نفوذ مالی بیشتری بدهد، به طوری که بتوانند ارز دیجیتال خود را مطابق با الزامات شرکت خود توسعه دهند، در نتیجه روشی انعطاف‌پذیر برای انجام تراکنش‌ها بدون نیاز به شخص ثالث، به مشتریان خود ارائه دهند.

راه‌های ایجاد ارزهای دیجیتال

اکنون که به این سوال پاسخ دادیم، چرا باید یک ارز دیجیتال ایجاد کنیم؟ اجازه دهید به چند روش ایجاد ارزهای دیجیتال نگاهی بیندازیم.

  • بلاکچین خود را بسازید

شما می‌توانید برای پروژه و کسب و کار خود، یک بلاکچین جدید و سپس رمزارز آن را ایجاد کنید، این روش بیشترین آزادی طراحی و توسعه در آینده را به پروژه شما می‌دهد. با این حال، ایجاد یک بلاکچین جدید کار بسیار آسانی نیست. این فرآیند بسیار پیچیده است و حداقل به مهارت‌های کدنویسی اولیه و درک عمیق بلاکچین نیاز دارد. اگر برنامه نویس نیستید، می‌توانید شخصی را استخدام کنید تا بلاکچین شما را برای کسب و کار شما بسازد. همچنین خدمات آنلاینی وجود دارد که به شما امکان می‌دهد، بدون نیاز به کدنویسی یک بلاکچین ایجاد کنید.

  • کد یک بلاکچین موجود را تغییر دهید

راه دیگری که می‌توانید ارز دیجیتال خود را ایجاد کنید، تغییر کد یک بلاکچین موجود است. برای مثال، می‌توانید کد یک ارز دیجیتال موجود را برای ایجاد و راه‌اندازی یک ارز جدید فورک کنید. این روش پیچیدگی کمتری نسبت به ایجاد یک بلاکچین جدید از ابتدا دارد. با این حال، هنوز فنی است و به مهارت‌های برنامه نویسی نیاز دارد. همچنین قبل از ایجاد تغییرات در کد، باید درک خوبی از نحوه عملکرد بلاکچین به ویژه زیرساخت بلاکچین موجود، پلتفرمی که با آن کار می‌کنید، داشته باشید. معماری بلاکچینی که انتخاب می‌کنید، به اهداف پروژه و منابعی که در دسترس دارید، بستگی دارد. برای تغییر یک پروتکل، باید به کد اصلی آن دسترسی داشته باشید. بیشتر بلاکچین‌ها منبع باز هستند، به این معنی که هر کسی می‌تواند کدنویسی آنها را مشاهده و دانلود کند. می‌توانید کدهای منبع بسیاری از بلاکچین‌ها را در پلتفرم GitHub پیدا کنید.

  • ارز دیجیتال خود را در یک پلتفرم موجود ایجاد کنید

راه سوم برای ایجاد یک ارز دیجیتال، ایجاد یک ارز جدید در یک پلت فرم بلاکچین موجود است. این روش نسبت به روش‌های دیگر فنی کمتر است و به دانش برنامه نویسی زیادی نیاز ندارد. آنچه از ایجاد یک ارز جدید در بلاکچین حاصل می‌شود، توکن نامیده می‌شود، شکلی از پول نقد دیجیتالی که رمزارز بومی بلاکچین نیست. وقتی صحبت از توسعه ارزهای دیجیتال به میان می‌آید، غالب‌ترین مسیر برای ایجاد ارز دیجیتال جدید در بلاکچین موجود، از طریق بلاکچین اتریوم است. هنگامی که یک توکن به این روش ایجاد می‌کنید، به آن توکن ERC20 می‌گویند. وقتی که ERC20 خود را ایجاد کردید، باید آن را در صرافی‌های ارزهای دیجیتال فهرست کنید، تا مردم بتوانند آن را بخرند و بفروشند. این می‌تواند یک فرآیند پیچیده و پرهزینه باشد.

تفاوت کوین و توکن ارز دیجیتال

برخی از افراد به اشتباه توکن و کوین را به عنوان مترادف به کار می‌برند. در حالی که توکن و کوین با یکدیگر متفاوت هستند. مهم‌ترین چیزی که توکن را از کوین متمایز می‌کند، نداشتن بلاکچین مستقل است. توکن‌ها روی پلتفرم بلاکچین‌های دیگر ایجاد می‌شوند. اما کوین، بلاک چین مستقل دارد. برای مثال، زمانی که شما مقداری ارز اتریوم منتقل می‌کنید، رسید پرداخت به شبکه اتریوم می‌رود. برخلاف سکه‌ها، توکن‌ها بلاک چین خود را ندارند. در عوض، روی بلاک‌چین‌های دیگر ارزهای دیجیتال مانند اتریوم کار می‌کنند.

به‌عنوان مورد دیگر برای تفاوت کوین با توکن باید بگوییم که کوین‌ها برای خرید و فروش مورد استفاده قرار می‌گیرند و به عنوان شیوه‌ای از پرداخت به شمار می‌روند. در حالی که بیشتر توکن‌ها برای کاربرد در یک اپلیکیشن یا به عنوان یک دارایی می‌توانند مورد استفاده قرار گیرند. بیت کوین، اتریوم، ریپل و لایت کوین از مشهورترین کوین‌های بازار ارز دیجیتال هستند. تتر، چین لینک، دای و آوی نیز در دسته‌ توکن‌ها جای می‌گیرند. از جمله محبوب‌ترین توکن‌ها که کاربرد زیادی دارند،‌ می‌توان به توکن هواداری اشاره کرد که آزادانه در صرافی‌های مختلف مبادله می‌شوند.

یکی دیگر از تفاوت‌های مهم کوین و توکن این است که کوین را می‌توان استخراج کرد. برای مثال، شما می‌توانید بیت کوین را از طریق روش استخراج سنتی در الگوریتم اجماع اثبات کار استخراج کنید. همچنین، اگر به ساخت ارز دیجیتال علاقه دارید باید بدانید که ایجاد توکن‌ بسیار آسان‌تر از کوین است. برخی از شبکه‌ها مانند اتریوم قالب‌هایی را ارائه می‌کنند که در آن می‌توانید برای ساخت رمزارز، توکن‌های خود را ایجاد کرده و معامله را شروع کنید. این ویژگی باعث می‌شود تا هر کسی که دانش فنی کمی دارد بتواند به‌راحتی وارد این بازار شود.

یکی از توکن‌های جذاب دنیای کریپتو، فن توکن‌ها هستند.

 

بیشتر بخوانید...

دیدگاه
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا