بورس

10 خبر مهم بورس فردا چهارشنبه 7 آذر 1401

امروز و روز گذشته خبرهای بسیاری در رسانه ها منتشر شد که این اخبار می توانند بر روی بورس فردا آخرین روز معاملاتی هفته تاثیرگذار باشند. ده خبر شاید تاثیرات بیشتری را بر روی بورس داشته و برای سهامداران حائز اهمیت باشند.

به گزارش صفحه اقتصاد، امروز و روز گذشته نیز اخبار زیادی پیرامون مسائل اقتصادی، سیاسی و البته بورسی منتشر شد که قطعا می‌توانستند بر روی روند بورس فردا به هر حال تاثیرگذار باشند، اما به نظر این ده خبر تاثیر بیشتری بر روی روند بورس فردا داشته باشند؛ بنابراین توصیه می‌شود که قبل از معاملات فردا این ده خبر را ببینید و بخوانید.

۱- از روز دوشنبه ۱۲ دی ماه برای محصولاتی که نرخ ارز در قیمت پایه ان‌ها محاسبه میگردد مانند  الومینیوم  مس، روی محصولات_ پتروشیمی  عرضه کنندگان میتوانند قیمت پایه خود را بر اساس نرخ دلارنیما تا دلارتوافقی محاسبه و اعمال نمایند.
۲- به منظور بررسی وضعیت شفافیت اطلاعاتی ناشر، نماد معاملاتی شپاکسا حداکثر تا تاریخ ۱۴۰۱/۱۰/۱۹ تعلیق می‌گردد.
۳- مدیرعامل سایپا: از هفته بعد اولین عرضه‌ی خودرو چانگان CS۳۵ پلاس در بورس کالا انجام خواهد شد.
۴- بلوک ۳.۳۶ درصدی سهام شرکت ایران خودرو شامل ۱۰ میلیارد و ۱۴۵ میلیون و ۶۵۰ هزار و ۴۱۱ سهم به قیمت پایه هر سهم ۴۵۰ تومان در روز چهارشنبه (۱۴ دیماه) توسط بانک صادرات ایران به صورت یکجا و نقد در بورس عرضه می‌شود.
۵- گروه صنعتی ایران خودرو قرار است یکشنبه هفته آینده ۱۱ دی در مجموع ۴۵۰۰ دستگاه خودرو را در بورس کالا عرضه کند؛ از این تعداد ۴۰۰۰ دستگاه پژو ۲۰۷ دستی و ۵۰۰ دستگاه هایما S۸ است که این محصول برای نخستین بار روی تابلو معاملات می‌رود.
۶- سخنگوی وزارت صمت: همزمان عرضه و فروش خودرو‌های وارداتی به صورت تحویل فوری و سه ماهه از هفته سوم دی ماه در بورس کالا برنامه‌ریزی شده است
۷- داده‌پردازی ایران، مداران، افزایش سرمایه ۲۰۰ درصدی از مبلغ ۶۵ میلیارد تومان به ۱۹۵ میلیارد تومان که از محل سود انباشته صورت گرفته بود را نزد مرجع ثبت شرکت‌ها به ثبت رساند.
۸- ناصر کنعانی، سخنگوی وزارت امور خارجه: شرایط برای ایجاد دور جدیدی از گفتگو‌ها میان ایران و عربستان سعودی مهیا است و ما از این شرایط استقبال می‌کنیم
۹- معاون اداره اعتبارات بانک مرکزی: تاکنون ۱۷ بانک و موسسه اعتباری مجوز انتشار اوراق گواهی سپرده مدت‌دار با نرخ سود ۲۳ درصدی را دریافت کرده‌اند.
۱۰- مجوز افزایش سرمایه ۱۰۰ درصدی تاپکیش از محل مطالبات حال شده سهامداران و آورده نقدی، سود انباشته صادر شد.

منبع: نبض بورس

بیشتر بخوانید...

دیدگاه
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا