بورس

تحلیل تکنیکال روند تغییرات قیمت نقره جهانی با نماد SILVER

صفحه اقتصاد– در این خبر به توضیحاتی درباره اینکه تحلیل تکنیکال روند تغییرات قیمت نقره جهانی با نماد SILVER پرداخته شده است.

با تحلیل تکنیکال SILVER در تاریخ ۶ اردیبهشت ۱۴۰۲ همراه شما هستیم. در این تحلیل به بررسی تکنیکال روند تغییرات قیمت این نماد می‌پردازیم. تحلیل این نماد در وبسایت TradingView.com و با نمودار Forex.com انجام شد.

این تحلیل بروزرسانی تحلیل قبل در ۲۷ بهمن ماه ۱۴۰۰است. در تحلیل قبل نماد نقره جهانی (Silver) تایم فریم روزانه گفتیم، بعد از یک حرکت افزایشی 5 موجی حرکت اصلاحی بصورت نزولی داشتیم.

ساختار اصلاح

انتظار می‌رود با پایان اصلاح اصلی،موج جنبشی جدید برای فتح قله ماژور که محدوده قیمتی ۳۰ دلار است، تشکیل شود.از سقف فوریه ۲۰۲۱ موج اصلاحی تشکیل شده است. این موج اصلاحی با توجه به روند نزولی بصورت زیگزاگ دوگانه لیبل گذاری می‌شود.

با ترسیم فیبوناچی اصلاحی روی موج جنبشی قبل می‌بینیم. اصلاح به سطح ۶۱.۸ فیبوناچی نرسید و قبل از آن چرخش قیمت و حرکت صعودی انجام شده است.

الگوی موج اصلاحی همچنان نیازمند تکمیل شدن است، با این وجود باید صبر کنیم تا شرایط الگو بصورت واضح و شفاف برای معامله مشخص شود.

سناریوهای پیش رو

  • سناریوی اول پایان اصلاح و شروع جنبش جدید برای فتح قله ۳۰ دلار است. بنابراین موج صعودی انتهای نمودار را موج ۳ لیبل گذاری می‌کنیم.حرکت صعودی انتهای نمودار را می‌توانیم بصورت کانالیزه محصور کنیم، که هم‌اکنون قیمت در سقف کانال قرار دارد و در صورت شکست سقف کانال سناریوی صعود و ادامه موج جنبشی برای فتح قله ۳۰دلار تایید می‌شود.
  • سناریوی دوم ادامه اصلاح بصورت پیچیده است، که با توجه به آن باید قیمت از کف کانالیزه عبور کند و محدوده ۲۰ دلار به سمت پایین شکسته شود.

تایم فریم ۴ ساعته

در تایم فریم ۴ ساعته نماد نقره جهانی (Silver) با توجه به سناریوی اول می‌بینیم که قیمت بعد از برخورد با سقف کانال در حال تشکیل موج اصلاحی است.

حمایت ها

در صورت تشکیل الگوی زیگزاگ، حمایت ها به ترتیب قیمت های ۲۳.۵۰ ؛ ۲۲.۷۷ و ۲۲ دلار است.

بیشتر بخوانید...

دیدگاه
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا