اقتصاد کلان

صفجه اقتصاد گزارش می دهد:
وعده رئیس کل جدید بانک مرکزی درباره خروج اقتصاد ایران از رکود

در این مطلب از صفحه اقتصاد ، توضیحاتی درباره وعده ی جدید رئیس کل جدید بانک مرکزی درباره خروج اقتصاد ایران از رکود خواهیم داشت! با ما همراه باشید. جمهوری اسلامی ایران ایران نیز همچون بسیاری دیگر از کشورها، آسیب سختی از همه گیری گسترده ویروس کرونا دید! اما اکنون در مسیری مستحکم برای بهبود اقتصادی قرار دارد.

علی صالح آبادی ، رئیس کل بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران به تازگی و در مصاحبه ای با اشاره به رشد ۶.۲ درصدی اقتصاد ایران در سه ماهه بهار سال 1400 شمسی، مژده داد که اقتصاد ایران به طور قابل توجهی از رکود خارج شده است و اکنون در مسیری مستحکم برای بهبود اقتصادی قرار دارد.

وی افزود:

آخرین آمارهای منتشر شده خبر از رشد ۶.۲ درصدی تولید ناخالص داخلی ایران در فصل دوم سال ۲۰۲۱ میلادی دارد که دستاورد قابل توجهی با وجود محدودیت شدید ایران در دسترسی به منابع خارجی خود و در نتیجه عدم امکان خرید واکسن از خارج به دلیل تحریم های ایالات متحده آمریکا است. بخش غیر نفتی نیز در همان دوره، ۴.۷ درصد رشد کرده است که نشان دهنده آن است که اقتصاد ایران به طور قابل توجهی از رکود خارج شده است و به سمت بهبود حرکت کرده است…

در انتها لازم به بیان است به دلیل سیاست های حمایتی مالی و پولی دولت و بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران، نرخ بیکاری در سه ماهه دوم سال ۲۰۲۱ میلادی به ۸.۸ درصد رسید که نسبت به مدت مشابه سال قبل یک درصد کاهش را نشان می دهد!

 

بیشتر بخوانید...

دیدگاه
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا