اقتصاد کلان

حساب‌های تجاری و شخصی از هم تفکیک می شود؟ 

رئیس مرکز تنظیم مقررات سازمان امور مالیاتی گفت: تفکیک حساب‌های تجاری و شخصی آعاز شده است. حساب حساب تجاری و شخصی از هم جدا شد؟
به گزارش صفحه اقتصاد، محمد برزگری با بیان اینکه روند اجرایی تفکیک حساب‌های تجاری و شخصی آغاز شده است، اظهار کرد: مودیانی که می‌خواهند اظهارنامه مالیاتی پر کنند، باید در فرم مربوطه شماره شبای حساب مرتبط به فعالیت تجاری را نیز اعلام کنند. این موضوع از خردادماه که سازمان امور مالیاتی نسبت به دریافت اظهارنامه اقدام کرده، اجرا شده است و مودیان باید برای هر فعالیت تجاری خود حداقل یک شماره حساب اعلام کنند.
وی در سازمان امور مالیاتی گفت: اگر مودی مالیاتی حساب تجاری بیشتری هم داشته باشد، باید اعلام کند. در این زمینه، بررسی‌ها از نظر سیستمی نیز انجام می‌شود و پس از تأیید بانک، آن حساب به عنوان حساب تجاری فرد لحاظ و به پرونده مالیاتی آن الصاق می‌شود. در صورتی‌که این افراد حساب تجاری خود را به سازمان امور مالیاتی اعلام نکنند، بانک مرکزی با پایش تراکنش‌های مشکوک حساب‌ها، اطلاعات مربوطه را در اختیار سازمان می‌گذارد.

رئیس مرکز تنظیم مقررات سازمان امور مالیاتی افزود: حساب‌های غیرتجاری یا شخصی نیز به صورت متناوب از سوی بانک‌ها مورد پایش قرار می‌گیرد و این پایش با الگوریتم و معیارهای مختلفی چون تعداد، مبلغ و تناسب فعالیت شغلی صاحب حساب با واریزی‌ها صورت می‌گیرد اما یکی از شاخص‌های مهم در این زمینه، تعداد واریزی‌ها است که پس از بررسی بانک‌، در صورت تأیید مشکوک بودن واریزی‌ها به سازمان امور مالیاتی اعلام خواهد شد.

برزگر ادامه داد: در راستای اجرای تفکیک حساب‌های تجاری و شخصی، به افراد در لحظه پیامک داده می‌شود تا در زمان تسلیم اظهارنامه، شماره شبا حساب تجاری خود را نیز اعلام کنند.

منبع: ایسنا

بیشتر بخوانید...

دیدگاه
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا