اقتصاد کلان

جزئیات خبری تازه از احکام جدید بازنشستگان کشوری | آیا احکام جدید بازنشستگان کشوری صادر شده است؟

صفحه اقتصاد– در این خبر به توضیحاتی درباره جزئیات خبری تازه از احکام جدید بازنشستگان کشوری پرداخته شده است.
مسئولیت اداره امور بازنشستگان کشوری را بر عهده دارد. صندوق بازنشستگی کشوری هر ساله با توجه به تصمیم دولت و مصوبه مجلس، افزایش حقوق بازنشستگی بازنشستگان کشوری را اجرایی نموده و منابع لازم برای پرداخت آن را می نماید.
افزایش حقوق بازنشستگان کشوری، هر ساله در حکم حقوق بازنشستگان کشوری منعکس گردیده و از طریق صندوق بازنشستگی کشوری به اطلاع آن ها می رسد. بر اساس اطلاعیه صندوق بازنشستگی کشوری، حقوق بازنشستگان کشوری سال ۱۴۰۲، به میزان ۲۵ درصد نسبت به آخرین حکم حقوق سال هزار و چهارصد و یک، افزایش خواهد داشت و بنابراین احکام جدید بازنشستگان کشوری ۱۴۰۲، متناسب با این مبلغ افزایش حقوق اصلاح گردیده و در اختیار آن ها قرار خواهد گرفت.

لازم به ذکر است موارد اعلام شده، بر اساس اعلام در سال گذشته و مصوبه مجلس، قبل از تصویب در شورای نگهبان بوده و به محض اعلام برای سال ۱۴۰۲ و قطعیت تصویب، در متن مقاله اطلاع رسانی می گردد.

زمان صدور احکام جدید بازنشستگان کشوری ۱۴۰۲

در بخش های قبل، احکام جدید بازنشستگان کشوری ۱۴۰۲، سامانه احکام جدید بازنشستگان کشوری cspf.ir و نحوه دریافت حکم حقوق را بررسی نمودیم. سوالی که در این بخش، مطرح می شود آن است که زمان صدور احکام جدید بازنشستگان کشوری و تامین اجتماعی، چه موقع می باشد.

احکام جدید بازنشستگان کشوری، در سال های گذشته، در فروردین ماه اعلام می شد، بنابراین انتظار می رود، افزایش حقوقی بازنشستگان ۱۴۰۲ نیز در فروردین، اعلام شده و در حقوق ماه فروردین آن ها، اعمال شود.

در مورد احکام جدید بازنشستگان تامین اجتماعی نیز، لازم به ذکر است، با افزایش حقوق بازنشستگان در سال گذشته، در تاریخ ۲۲ فروردین ماه، موافقت شد که بر این اساس، حداقل بگیران بازنشستگی، ۵۷.۴ درصد و سایر سطوح حقوق بگیر، ۳۸ درصد به‌ علاوه ۵۱۵ هزار تومان به حقوقشان، افزوده گردید. ولیکن، در خصوص حقوق ۱۴۰۲ طبق آخرین اخبار و مصوبات مجلس در ۱۵ اسفند ماه هزار و چهارصد و یک، حقوق بازنشستگان، ۲۰ درصد نسبت به آخرین حکم حقوق سال هزار و چهارصد و یک، افزایش خواهد داشت.

به شکل غیرحضوری از طریق درگاه خدمات الکترونیک صبا قابل انجام است؛

“پایان خردادماه” آخرین مهلت برای حذف و اضافه بیمه تکمیلی بازنشستگان کشوری

بازنشستگان و وظیفه بگیران تحت پوشش صندوق بازنشستگی کشوری که تاکنون موفق به حذف و اضافه یا استفاده از خدمت بیمه تکمیلی درمان نشده اند تا پایان خردادماه مهلت دارند به صورت غیرحضوری، از طریق درگاه خدمات الکترونیک صندوق بازنشستگی کشوری اقدام کنند.

به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل صندوق بازنشستگی کشوری، مهلت حذف و اضافه بیمه تکمیلی درمان (آتیه سازان حافظ) تا ساعت ۲۴ روز دوشنبه ۳۱خردادماه ۱۴۰۰ است.

بازنشستگان و وظیفه بگیران مشترک صندوق بازنشستگی کشوری که تاکنون موفق به حذف یا اضافه کردن این خدمت برای خود یا افراد تحت تکفل نشده اند، می توانند به صورت غیرحضوری به درگاه خدمات الکترونیک صندوق بازنشستگی کشوری به نشانی sabasrm.ir بخش بیمه تکمیلی درمان مراجعه و درخواست خود را ثبت یا تغییر دهند.

این امکان در نرم افزار تلفن همراه صبا و همچنین دفاتر پیشخوان دولت نیز میسر است.

میزان سهم ماهانه بازنشستگان و وظیفه بگیران عزیز برای استفاده از بیمه تکمیلی درمان، برای هر نفر ۳۰هزار تومان و بدون تغییر نسبت به سال های گذشته است.

بیشتر بخوانید...

دیدگاه
اطلاع از
guest

1 دیدگاه
تازه‌ترین
قدیمی‌ترین بیشترین رأی
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
Many rahnms

سلام هنوز مستمری من واریز نشده صاحب خونم اعلام جنگ کرده که بخاطر اجاره این ماه باس تخلیه کنم خونه را همه جور شرمنده مردم شدم ی زنم که حقوق پدرم میگیرم پنجاه ساله هستم در آمدی دیگه ندارم باید کارتن خواب بشم با این قول های الکی دولت خوبمون از دزفول هستم

دکمه بازگشت به بالا