راه و مسکن

راه اندازی بورس مسکن اجرایی می شود؟

پیگیری و تصمیم درباره راه اندازی بورس مسکن و مستغلات همچنان از سوی کارشناسان بازار سرمایه مسئله ای است که مهم به شمار می رود.

به گزارش پایگاه خبری صفحه اقتصاد،یک کارشناس بازار سرمایه در ارتباط با صحبت‌های رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس مبتنی بر نقش مهم بورس در حوزه صنعت ساخت وساز بیان کرد: ما باید در کنار استفاده از پتانسیل بورس اوراق بهادار و بورس کالا، پیگیر راه اندازی بورس مسکن هم باشیم تا آنجا بتواند تاثیری دراز مدت و مهم داشته باشد.

همایون دارابی، کارشناس بازار سرمایه پیرامون نقش ظرفیت‌های بورس در روند اجرای طرح یک میلیون مسکن گفت: بازار سرمایه از بخش‌های مختلفی از جمله اوراق بهادار و بورس کالا تشکیل شده است . از همین رو در هر یک از این بخش‌ها می‌تواند کمک کننده باشد؛ یعنی هم در تامین مصالح و هم در مورد تامین مالی می‌توان از ظرفیت های بورس استفاده کرد.

دارابی افزود: مسئله مهم‌تر این است که ما در چند سال گذشته، بحث ایجاد بورس املاک و مستغلات را در دستور کار داشتیم. بورس مسکن به عنوان یک بازار تخصصی املاک و مستغلات می‌تواند برای تحقق برنامه‌های بلند مدت دولت در حوزه مسکن، می تواند نقشی حیاتی و استراتژیک را بازی کند.

این کارشناس بازار سرمایه در پایان خاطرنشان کرد: با توجه به موارد اهمیت این حوزه می‌توان انتظار داشت دولت در کنار استفاده از پتانسیل بورس اوراق بهادار و بورس کالا، پیگیر راه‌اندازی بورس مسکن هم باشد تا بتوان شاهد اثرگذاری این بازار در بلندمدت بود.

منبع:گسترش نیوز

بیشتر بخوانید...

دیدگاه
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا