بانک و صنعت پرداخت

صفحه اقتصاد بررسی می کند:
هادی اخلاقی مدیرعامل جدید بانک تجارت کیست؟

در این مطلب از صفحه اقتصاد ، توضیحاتی درباره سوابق و مسئولیت های هادی اخلاقی مدیرعامل جدید بانک تجارت خواهیم داشت! با ما همراه باشید. اعضای هیات مدیره بانک تجارت بیست و هشتم مهر ماه سال 1400 شمسی به نمایندگی از سوی سهامداران این بانک، هادی اخلاقی ، بانکدار و مدیر ارشد اجرایی را به سمت مدیرعاملی جدید بانک تجارت منصوب کردند.

لازم به بیان است پیش از این رضا دولت آبادی عهده دار مسئولیت مدیرعاملی بانک تجارت بوده است.

اما درباره هادی اخلاقی فیض آثار (متولد سال ۱۳۴۵ شمسی در شهر مشهد) بد نیست بدانید وی فارغ التحصیل مقطع دکتری در رشته ی علوم اقتصادی می باشد. او پیش از این و از ۱۹ آذر ماه سال ۱۳۹۸ شمسی، قائم مقام مدیرعامل بانک سپه بود. وی پیشتر نیز در ۱۰ تیر ماه سال ۱۳۹۵ شمسی به سمت مدیرعاملی بانک ملت ایران منصوب شده بود (او در ۱۵ آبان ماه سال ۱۳۹۶ شمسی جای خود را به محمد بیگدلی در بانک ملت داد).

هادی اخلاقی در ۲۵ دی ماه سال ۱۳۹۶ شمسی در حکمی از سوی وزیر امور اقتصادی و دارایی وقت به عنوان عضو موظف هیئت مدیره بانک سپه منصوب شد و دوباره به این بانک بازگشت! از جمله دیگر سوابق مدیریتی و بانکی وی می توان به عضویت در هیئت مدیره بانک رفاه، ریاست هیئت مدیره بانک بین‌ المللی کیش، عضویت در هیئت مدیره موسسه بین‌ المللی تحقیقات و مطالعات بانکداری اسلامی صدر، معاونت مدیرعامل در امور طرح و برنامه بانک ملت، عضویت در هیئت مدیره بانک سپه (از فروردین ماه سال ۱۳۹۳ شمسی تا تیر ماه سال ۱۳۹۵ شمسی) و… اشاره کرد.

در انتها بد نیست بدانید بانک تجارت به عنوان یک شرکت خدمات مالی و بانکداری، پس از پیروزی انقلاب اسلامی ایران از ادغام چندین بانک تاسیس شد! که قدیمی‌ ترین آنها بانک انگلیس در ایران و خاورمیانه بود که از سال ۱۲۶۶ شمسی فعالیت داشت. براساس آمار متتشر شده از سوی سازمان مدیریت صنعتی، هلدینگ بانک تجارت یکی از ۱۰۰ شرکت برتر اقتصاد ایران شناخته شده است.

شعب، دفاتر و همچنین بانک‌ های وابسته به بانک تجارت در خارج از کشور در کشورهایی چون فرانسه، جمهوری تاجیکستان، چین، انگلستان، امارات متحده عربی، آلمان و همچنین بلاروس مشغول فعالیت می‌ باشند.

 

بیشتر بخوانید...

دیدگاه
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا