بانک و صنعت پرداخت

صفحه اقتصاد گزارش می دهد:
افشین خانی معاون جدید ارزی بانک مرکزی کیست؟

در این مطلب از صفحه اقتصاد ، توضیحاتی درباره سوابق و مسئولیت های افشین خانی معاون ارزی بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران خواهیم داشت! با ما همراه باشید. رئیس کل بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران در حکمی افشین خانی را به سمت معاون ارزی بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران منصوب کرد.

لازم به یادآوری است در مهر ماه سال 1400 شمسی، افشین خانی در حکمی از سوی حجت اله صیدی ، مدیرعامل بانک صادرات ایران به سمت معاون بین‌ الملل بانک صادرات ایران منصوب شده بود.

اما درباره افشین خانی بد نیست بدانید وی دانشجوی مقطع دکتری در رشته ی مدیریت بازرگانی گرایش سیاست‌ گذاری بازرگانی در دانشگاه تهران می باشد.

از جمله سوابق و مسئولیت های وی می توان به عضویت در هیات عامل و معاون امور بین‌ الملل بانک صادرات ایران (او در سال ١٣٧٩ شمسی به عنوان متصدی امور ارزی به استخدام بانک صادرات ایران درآمد و پس از طی درجات شغلی در پست‌ های مختلف و با توجه به تجارب و توانمندی‌ های مختلف علمی خود، از سوی مدیرعامل وقت بانک صادرات ایران به عنوان معاون بین‌ الملل بانک صادرات ایران منصوب شد)، رئیس و معاون اداره کل ارز بانک صادرات ایران، عضویت در کمیته بانکی اتاق بازرگانی، مشاور صادرات معاونت علمی ریاست جمهوری، مشاور پژوهشکده تحقیقات راهبردی مجمع تشخیص مصلحت نظام، رئیس هیات مدیره صرافی سپهر و عضو کمیته‌ های عالی ارزی و اعتبارات بانک صادرات ایران اشاره کرد.

افشین خانی  علاوه بر تدریس مفاهیم تجارت خارجی و بانکداری بین‌ المللی از سال ١٣٩٠ شمسی تا کنون در بانک‌ ها و موسسات آموزش عالی کشور، هم‌ اکنون کارشناس و مشاور کمیسیون بانکی در اتاق بازرگانی ایران می باشد.

در انتها لازم به بیان است بانک مرکزی با شرح وظایفی همچون حفظ ارزش داخلی و خارجی پول ملی کشور، انتشار اسکناس و ضرب سکه‌ های فلزی رايج کشور، تنظيم مقررات مربوط به معاملات ارزی و ريالی، نظارت بر صدور و ورود ارز و پول رايج کشور، تنظيم کننده نظام پولی و اعتباری کشور، نظارت بر بانک‌ ها و مؤسسات اعتباری و… در 18 مرداد ماه سال 1339 شمسی تاسيس گرديد.

بیشتر بخوانید...

دیدگاه
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا